Güncel

LocalBitcoins, 10 yıllık operasyondan sonra hizmetlerini kapatıyor!

LocalBitcoins, 9 Şubat'ta yayınlanan hizmet kapatma duyurusuna göre, 10 yıllık operasyondan sonra hizmetlerini kapatıyor!

LocalBitcoins, 10 yıllık operasyondan sonra hizmetlerini kapatıyor!

Kripto para piyasasına son darbede, eşler arası bir Bitcoin ( BTC ) değişimi ve bireylerin sektöre girmesi için bir kapı görevi gören ilk kripto ticaret platformlarından biri olan LocalBitcoins, faaliyetlerini durduracağını duyurdu.

LocalBitcoins, 10 yıllık operasyondan sonra hizmetlerini kapatıyor!

Olduğu gibi, kripto borsası, 9 Şubat'ta yayınlanan hizmet kapatma duyurusuna göre, halkı Bitcoin alım satım hizmetini artık sağlayamayacağını bildirdi ve tüm müşterileri paralarını önce LocalBitcoins'ten sonra da LocalBitcoins cüzdanlarından çekmeye çağırdı.

Başlangıçta Bring Bitcoin Everywhere sloganı altında kurulan ve dünya çapında finansal katılımı artırma misyonuyla çalışan LocalBitcoins'in arkasındaki ekip, son on yılda elde ettiği başarılardan gurur duyduğunu ifade etti:

“Aslen LocalBitcoins, Bitcoin'i Her Yere Getirmek ve küresel finansal katılımı sağlamak için kuruldu. Bu misyonu 10 yılı aşkın bir süredir onurlandırdık ve sadık topluluğumuz olan hepinizle birlikte başardıklarımızdan gurur duyuyoruz.”

Borsa, hizmetinin durdurulmasının ardındaki sebep olarak, tüm çabalarına rağmen üstesinden gelemediği "sürmekte olan çok soğuk kripto kışı sırasındaki zorlukları" vurguladı.

Hizmet kapatma zaman çizelgesi

Duyuruda ayrıntılı olarak açıklanan zaman çizelgesine göre, kripto ticaret platformu 9 Şubat'tan itibaren yeni kayıtları askıya alıyor, ardından LocalBitcoins'te ticaret ve LocalBitcoins cüzdanının kullanımı askıya alınıyor (birinin fonlarının çekilmesi hariç).

17 Şubat'tan sonra, "LocalBitcoins müşterileri yalnızca Bitcoin'lerini çekmek için oturum açabilecek" çünkü "ticaret ve cüzdan hizmetleri bu noktada artık kullanılamayacak." Borsa ayrıca, kullanıcılarının paralarını çekebilecekleri 12 aylık bir süre belirledi ve onları "daha erken çekilmeye devam etmeleri" için teşvik etti.

Bu, CEO'su Sebastian Sonntag'ın 2021'de platformun ayda 135.000'den fazla yeni kullanıcı kaydettiğini ve o sırada günde 4.000 ila 5.000 yeni katılımcıyı ağırladığını belirttiği, bir zamanlar lider olan eşler arası Bitcoin değişimi için şaşırtıcı bir değişiklik.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.