Güncel

Logitech'in Plantronics'i satın alma hayalleri suya düştü!

Logitech International, Plantronics ile yaptığı satın alma görüşmelerinin sona erdiğini açıklandı. İşte detaylar!


Bugün yayınlanan bir basın bildirisine göre Logitech International, Plantronics ile yaptığı satın alma görüşmelerinin sona erdiğini açıklandı. Hafta sonu boyunca süren görüşme neticesinde iki firmada anlaşılan uzlaşmaya varamamış. 

Bu konuda yöneltilen soruları cevaplamaktan kaçınan firma yetkilileri anlaşılan başka bahara farklı planlar ile karşımıza çıkacak. Peki daha öncesinde neler olmuştu? Logitech, Plantroics için 2.2 milyar dolar bir satın alma bedeli önermişti. 

Logitech son yıllarda özellikle ses aksesuarlarına da yönelmeye başlamıştı. Bu tarz bir satın alma firmanın elini güçlendireceği gibi farklı bir kategoride yer almasını sağlayacağı için önemli bir atılım olmuştu. 

Logitech'in Plantronics'i satın alma hayalleri suya düştü!

Elbette her zaman olduğu gibi iki şirket de konuyla ilgili açıklama yapmamayı tercih ederek hayallerini rafa kaldırmış durumdalar. 

2,2 milyar dolara uzanan satın alım iddiası gerçek olsaydı, bugüne kadar firmanın yaptığı en büyük bütçeli satın alıma şahit olacaktık. Plantronics bu yılın başlarında benzer bir satın alım gerçekleştirmiş ve 2 milyar dolar ödeyerek Polycom‘u bünyesine katmıştı.

Video konferans çözümleri sunan Polycom’un Plantronics’e katılması da esasen Logitech’i bu satın alım konusunda cesaretlendiren en büyük detaylardan biriydi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.