Güncel

Logo kullanıcıları verilerini artık Turkcell'in bulutunda yedekliyor

Turkcell ve Logo Yazılım, güçlerini bulutta birleştirdi. Türkiye’deki yazılım sektöründe bir ilk olan işbirliği sayesinde, Logo müşterisi firmalar, yazılımlarıyla kayıt altına aldıkları değerli verilerini, Turkcell Veri Merkezleri’nde yedekleyebilecek


Turkcell ve Logo Yazılım, güçlerini bulutta birleştirdi. Türkiye’deki yazılım sektöründe bir ilk olan işbirliği sayesinde, Logo  kullanıcısı firmalar, yazılımlarıyla kayıt altına aldıkları değerli verilerini, Turkcell Veri Merkezleri’nde yedekleyebilecek. Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen ve Logo’nun yazılımlarına entegre edilen Turkcell Uzaktan Yedekleme Servisi, Logo’nun kurumsal kullanıcılarının verilerinin yedeğini internet üzerinden şifrelenmiş olarak Turkcell AkıllıBulut’a aktarılmasını sağlıyor.

Bilgisayarın çalınması ya da arızalanması, hacker saldırısı sonucu verilere erişimin engellenmesi, bir çalışanın işten ayrılmasının sonrasında arşivdeki bilgiye ulaşma ihtiyacının doğması gibi durumlarda, 30 değişik versiyonda yedeklenen bilgilere hızla erişmek mümkün oluyor. Bilgisayarlara ve sunuculara kurulan yedekleme uygulaması, her gün belirlenen bir saat diliminde veya internete erişilen ilk anda, Turkcell Veri Merkezleri’ne bağlanarak yedekleme işlemini tamamlıyor.

1418300173_logo.jpg

Logo’nun Turkcell ve Turkcell Superonline işbirliğiyle sunduğu yedekleme hizmetinden yararlanmak isteyenler, bu hizmeti http://store.logo.com.tr adresinden satın alabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.