Güncel

LUNA, 10 milyar değer kaybı ile, bir günde %50 düştü! Peki sıradaki ne?

LUNA, piyasa değerinden 10 milyar silerek günde %50 fiyat düşüşü gördü! Peki devamı gelecek mi?

LUNA, 10 milyar değer kaybı ile, bir günde %50 düştü! Peki sıradaki ne?

Terra ( LUNA ), kripto para piyasasındaki düşüş hissine rağmen, DeFi varlığı piyasa değeri ile ilk on kripto para birimine girerken fiyatı artmaya devam ederken, önceki üç ayda iyi gidiyordu.

Ancak bugün 10 milyar dolardan fazla önemli bir zarara tanık oldu. Bu da LUNA'nın %50 civarı değer kaybetmesine sebep oldu.

LUNA, 10 milyar değer kaybı ile, bir günde %50 düştü! Peki sıradaki ne?

Bununla birlikte, CoinMarketCap istatistiklerine göre, yakın zamanda yaşanan bir düşüşün ardından LUNA, 10 Mayıs'ta 10 milyar dolardan fazla önemli bir zarara tanık oldu ve bu içeriği hazırladığımız sıralarda 21.01 milyar dolardan 10.96 dolara düştü.

Terra 1 günlük piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Terra'nın değeri, gün içinde hafif bir toparlanma yapmadan önce, aynı gün gerçekten 8,41 milyar dolara kadar düştü. Para birimi şimdi son 24 saatte %48.42, geçen haftaya göre ise %61.89 düşüşle 31.71 $ seviyesinde işlem görüyor.

Terra 1 günlük fiyat: Kaynak: CoinMarketCap

Kripto para ticareti uzmanı Rekt Capital, şu anda meydana gelen düşüş eğilimini fark etti. Şunları kaydetti:

"LUNA, kırmızı piyasa yapısından ayrıldığından beri %-50'ın üzerinde düştü, aslında mavi seviyelerin çok daha altına düştü."

Terra 1 günlük fiyat: Kaynak: Rekt Capital

LUNA neden bu kadar düştü?

Özellikle 10 Mayıs'ta kripto ticaret platformu Binance, "ağ yavaşlığı ve tıkanıklığı" nedeniyle LUNA ve UST tokenlerinin geri çekilmesini askıya aldığını duyurdu.

Şirket yaptığı açıklamada, ağın istikrarlı olduğunu kabul ettiğinde ve bekleyen para çekme hacmi azaldığında bu tokenler için para çekme işlemlerini yeniden açacağını söyledi.

Luna Foundation Guard'ın (LFG) şu anda rezervlerinde önceki güne göre %85 düşüşle 171.4 milyon dolar, önceki güne göre %41 düşüşle UST'de 86.82 milyon dolar ve rezervlerinde AVAX'ta 84.5 milyon dolar var.

Sabitlemeyi sürdürmek için Bitcoin varlıklarının tasfiyesinin bir sonucu olarak, LFG rezervlerini boşalttı. İlginç bir şekilde, 6 Mayıs'ta Luna Vakfı, Bitcoin'in en büyük ikinci kurumsal sahibi olarak Tesla'yı geride bıraktı.

İşlerin buradan nasıl çıkacağı belli değil. Yatırımcılar, Bitcoin'i düşmeye devam ediyormuş gibi yakından takip edecekler; LUNA muhtemelen etkilenecektir; ancak Terra'nın geçen ay 95$'a kadar yükseldiği göz önüne alındığında, bazı tüccarlar bu düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görebilir.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Mk Ultra
Dijital Coin paraya güven yok. Dolarlar ABD ye gidiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.