Güncel

LUNA bir günde %17 arttı! Devamı gelecek mi?

LUNA, piyasa değerine yaklaşık 5 milyar dolar akarken, fiyatı ise bir günde %17 arttı!

LUNA bir günde %17 arttı! Devamı gelecek mi?

Terra (LUNA), son birkaç gün içinde kripto para piyasasındaki diğer önemli varlıklarla birlikte önemli bir darbe almasına rağmen, son 24 saatte hem fiyat hem de piyasa değerinde önemli bir artış gördü.

LUNA bir günde %17 arttı! Devamı gelecek mi?

CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, LUNA'nın fiyatı 18 Nisan'da 75.99$'dan 19 Nisan'da 89.79$'a yükseldi ve sadece 24 saat içinde %17.20'lik bir artış kaydetti.

LUNA 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Böylesine çarpıcı bir büyüme sayesinde, para piyasası protokolünün yönetim tokeni, geçtiğimiz gün %41 yükselen STEPN'in (GMT) hemen ardından son 24 saatte ikinci en çok kazanan oldu.

Ayrıca, fiyat, CoinMarketCap'teki kripto topluluğunun daha önce yaptığı tahminlere yaklaşıyor gibi görünüyor ve %72 tarihsel doğrulukla LUNA'nın Nisan 2022'nin sonuna kadar ortalama 93.76$'dan işlem yapacağını belirledi.

Bu arada, LUNA da yedi gün önceki fiyatından %5,89 büyüyerek haftalık grafiğinde kazançlar kaydediyor.

Terra'nın stablecoin'i gelişiyor

Geleneksel olarak, bir jetonun fiyatındaki önemli artışlar, piyasa değerini de yukarı doğru iter. Piyasa değerine neredeyse 5 milyar dolar ekleyen LUNA'ya da oldu ve bir önceki gün gördüğü en düşük 27,16 milyar dolardan yazının yazıldığı sırada 31,86 milyar dolara %17.3 arttı.

LUNA 24 saatlik piyasa değeri artışı. Kaynak: CoinMarketCap

Bu fiyat artışı, platformun yerel sabit parası TerraUSD'nin (UST) Binance USD'yi (BUSD) devirmesi ve Tether ( USDT ) ve USD Coin'in ( USDC ) hemen ardından 17.63 milyar dolarlık piyasa değeriyle dolaşımdaki üçüncü en büyük stablecoin olmasıyla geldi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.