Güncel

Maçlar Twitch üzerinden şifresiz yayınlanacak!

FIBA ile Twitch işbirliği bugün resmi olarak duyuruldu. Bu işbirliğine göre basketbol maçları Twitch üzerinden yayınlanacak. Peki, bu maçlar hangileri olacak?

Maçlar Twitch üzerinden şifresiz yayınlanacak!

Oyuncuların yayın platformu olan Twitch büyümeye devam ediyor. Şimdi ise Twitch ile FIBA arasında bir anlaşma imzalandığı açıklandı. Bu anlaşma ile bazı basketbol maçları Twitch üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak. Peki, bu maçlar hangileri olacak? Tüm maçlar şifresiz ve ücretsiz mi olacak?

FIBA, Kadınlar Avrupa Ligi ve 3x3 basketbol maçları dahil bir çok maçların Twitch’te ücretsiz olarak yayınlanacağını belirtiyor. Ancak büyük maçlar yine şifreli olarak yayınlanacak gibi görünüyor. FIBA da bildiğiniz gibi büyük maçları futbol maçları gibi yayın kuruluşlarına veriyor. Bu yüzden tüm maçların ücretsiz olması şimdilik mümkün görünmüyor.

FIBA'nın belirtiğine göre büyük maçlar da yine Twitch üzerinden canlı yayınlanabilecek. Toplamda yılda 600 saatin üzerinde maçı Twitch üzerinden ücretsiz yayınlayacak olan FIBA, basketbol sevenleri bu kararı ile memnun edecek gibi görünüyor.

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis konuyla ilgili; "FIBA olarak, her gün dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan bir canlı yayın hizmeti olan Twitch ile bu benzersiz işbirliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yenilikçi anlaşma, FIBA ailesini genişletme stratejik hedefimizi daha da güçlendirecektir." ifadesini kullandı. 

Bu anlaşma, FIBA ailesini genişletmek ve küresel erişim, farkındalık ve kilit pazarlarda katılımı artırarak basketbolda kadınları teşvik etmek de dahil olmak üzere FIBA'nın stratejik hedefleriyle uyuşuyor. Twitch'in benzersiz küresel kullanıcı topluluğu göz önüne alındığında FIBA bu sayede daha fazla sporsevere erişebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.