Mansur Yavaş Twitch'e geldi! Başkan oyun mu oynayacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni nesili kucaklamak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mansur Yavaş şimdi de Twitch hesabı açtı.

Mansur Yavaş Twitch'e geldi! Başkan oyun mu oynayacak?

Oyuncuların platformu olarak bilinen Twitch, bu sefer farklı bir olay ile gündeme geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sürpriz bir şekilde Twitch hesabı açtı. 12 saat gibi kısa sürede video yüklemeden 33.000 takipçiye ulaşan Mansur Yavaş'ın şimdilik Twitch'i nasıl kullanacağı bilinmiyor.

Mansur Yavaş'ın günlük yaşamından çok az şey bildiğimiz için Twitch'te oyun oynayıp oynamayacağını kestirmek güç. Muhtemelen Başkan Mansur Yavaş, Twitch'i gençler ile sohbet etmek için kullanacak.

Daha önce ünlü Twitch'ci pqueen'in paylaşımını alıntılayarak "Sevgili Pelin, İçeriklerin beni ve ailemi çok eğlendiriyor. Gençlerimizin pozitif enerjisi bizleri mutlu ediyor. Twitch’te bir gün yayınına katılıp chat'e selam vermek isterim." ifadesini kullanan Mansur Yavaş, bu tweet'i ile ortalığı sallamıştı.

Mansur Yavaş Twitch

Siyasetçilerin gençleri kucaklaması oldukça güzel bir davranış. Oyun oynamasalar bile gençlerin dijital dünyada nasıl zorluklar çektiğini, oyun, konsol ve ekran kartı fiyatlarının fırlamasından kaynaklanan şikayetleri en doğru bir şekilde bu mecralar üzerinden ölçebilirler.

Twitch hesabı açar açmaz onaylanan Mansur Yavaş'ın sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce de siyasetçiler Twitch gibi gençlerin sıkça kullandığı platformlarda aktif olarak varlık gösterip, sorunları dinlemeli mi? Gelin yorumlarda saygı çerçevesinde tartışalım.