Mantık hatası içeren 5 Game of Thrones sahnesi - Page 1

Tyrion Tywin'i bir kaç dakika önce öldürdüğü kadına hakaret etti diye öldürüyor
4.Sezonun finalinde, babasını ziyaret etmeye giden Tyrion, Shae ile karşılaşıyor ve onun ona ihanet ettiğini görüyor. Tyrion Shae'yi öldürdükten sonra, Tywin'i Shae'ye kötü şeyler söylüyor diye öldürüyor. Yani demin kendisine bu kadar kötü davranan birisini öldürdükten sonra böyle bir tepki vermesi büyük mantıksızlık, madem vereceksin neden öldürüyorsun.

Mantık hatası içeren 5 Game of Thrones sahnesi - Page 2

Robb Stark'ın evliliği reddetmesi mantıksız
Robb, doğumundan itibaren evlilik dünyasının nasıl işlediğini biliyor. Annesi ve babası, aşktan değil, aileler arasında güç birliği olsun diye evlendirilmiş, bütün dünyası bunun üzerine şekillenmiş. Kendisi bir savaşın ortasında, kazanması için evlenmesi gerektiğin biliyor, buna rağmen gidiyor, kalbinin sesini dinliyor ve babasının intikamını, ailesinin intikamını yan plana atıyor.

Mantık hatası içeren 5 Game of Thrones sahnesi - Page 3

Dany ejderhalarını Xaro Xhoan Daxos'ın evinde araba anahtarı bırakır gibi bırakıyor
Ejderhalar Daenerys'in her şeyi, Daenerys buna rağmen tutup ejderhalarını hiç tanımadığı ve kesinlikle başka amaçları olduğunu bildiği Xaro Xhoan Daxos'un evinde bırakıyor.

Mantık hatası içeren 5 Game of Thrones sahnesi - Page 4

Ygritte öldüğünde John Snow ile savaşın ortasında romantik an geçiriyor
Game of Thrones dünyasında birisi öldüğünde bu çok önemli değil, çünkü herkes ölüyor. Peki ama bu kadar gerçekçi bir şekilde resmedilen bu dünyada Ygritte öldüğünde kocaman Duvar savaşında neden dünya duruyor, neden romantik bir sahne yaşanıyor?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.