Güncel

Marissa Mayer'den strateji değişikliği!

Hedef: Üretim, kar değil.


Yahoo'nun yeni CEO'su Marissa Mayer işin başına geçeli yaklaşık 3 hafta oluyor. Fakat Wall Street Journal'ın haberine göre şimdiden yapısal değişikliklere ve hazırlıklara başladı. Google'ın ilk çalışanlarından olan Mayer Yahoo'nun stratejik planını düzenlediği belirtiliyor.

Journal'a göre Mayer stratejisinin tamamı konusunda bilgi vermiyor fakat firmanın kar elde etmeden çok ürünlere yoğunlaşacağını belirtiliyor. Odak noktasının üretim olduğu takdirde karın kendiliğinden geleceğini belirtiyor. Özellikle firmanın öne çıktığı ürünleri e-mail ve arama motoru servislerine yoğunlaşılacağı belirtiliyor.

1344515808_mayer1printlargevergemediumlandscape.jpg

Mayer çalışanlarını "Sizden kullanıcıları düşünmenizi istiyorum" şeklinde yönlendiriyor. Ayrıca firmanın reklam gelirlerinin de artırılması gerektiğine dikkat çekiliyor. Mayer'in deneyimli otoritesi Yahoo'da çok yakında iyi gelişmeler göreceğimizin işareti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.