Güncel

Mark Zuckerberg Atatürk'ü örnek gösterdi!

Facebook'un kurucusu Zuckerberg, içerik sınırlama alanında uyguladıkları politikaya ilişkin yaptığı açıklamada Atatürk'ü örnek gösterdi.

Mark Zuckerberg Atatürk'ü örnek gösterdi!

1 milyardan fazla kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi  olan Facebook'tan, içerik sınırlama alanında politikasının çerçevesini içeren bir açıklama yapıldı. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in yaptığı açıklamada Atatürk örnek gösterildi.

Zuckerberg, her ülkede ifade özgürlüğü sınırlarının farklı olduğunu ve şirketin bu sınırları dikkate aldığını belirtti. Ayrıca Zuckerberg bu noktada Almanya ve Türkiye'den örnekler verdi.

1426619838_img20150317210203.jpg

Zuckerberg, "Almanya'da Yahudi soykırımını inkar etmek yasak. Türkiye'de dine ve Atatürk'e hakaret yasaya aykırı. Müslüman ülkelerde de dine küfretmek suç kabul ediliyor" dedi. Ayrıca Mark Zuckerberg, tüm sosyal paylaşım sitelerinin faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yasal ve kültürel yapısına saygı duymak zorunda olduklarını vurguladı.

Öte yandan Zuckerberg Facebook'a yapılan içerik kaldırma başvuru rakamlarını da açıkladı. Açıklamaya göre; Türkiye, 3 bin 624 başvuru ile Hindistan'dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.