Mark Zuckerberg bir dizi yenilik duyurdu! - Page 1

UYGULAMALARA ANONİM GİRİŞ
Zuckerberg'in tanıttığı yenilikler arasında en dikkat çekeni, uygulamalara anonim olarak giriş yapabilme özelliği.

Kullanıcılar, uygulamaları denemek için Facebook kimlikleri yerine anonim olarak giriş yapabilecek. Uygulamalar ise belli bir adımdan sonra kullanıcının bilgilerini talep edecek. Zuckerberg, bu özelliğin şimdilik 5 uygulama tarafından denendiğini açıkladı.

Mark Zuckerberg bir dizi yenilik duyurdu! - Page 2

MOBİL REKLAM AĞI
Etkinlikte tanıtılan bir diğer yenilik ise Facebook'un Audience Network adını verdiği mobil reklam ağı.

Şirket gelirinin yüzde 60'ını mobil üzerinden kazanan Facebook, bu özellik sayesinde 1 milyon reklam verene kolaylık sağlayacak.

Mark Zuckerberg bir dizi yenilik duyurdu! - Page 3

Facebook Messenger, iOS'te Güncellendi

Büyük sosyal ağ Facebook'un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, iOS platformunda güncellenerek yeni özelliklere sahip oldu.

Mark Zuckerberg bir dizi yenilik duyurdu! - Page 4

Yeni tasarıma sahip olan Facebook Messenger, birçok işlemi tek bir ekrandan kolayca yapmamızı sağlıyor. Kamera'ya dokunduğunuzda ekranın alt tarafında hemen ön kamerayı açan uygulama, mesajlaşma ekranından çıkmadan hemen fotoğraf çekmenizi sağlıyor. Video gönderme özelliği de ekleyen bu güncelleme ile film rulosuna erişim de hızlanmış durumda.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.