Gramaj ve fiyat farkına mutlaka dikkat edin

Aslında indirimliymiş gibi görünen ancak fiyat ve gramaj farkına baktığınızda büyük hayal kırıklığına uğrayacağınız ürünlerden uzak durun. Örneğin bir ürünün 125 gram’ı 15 TL’yken ve 250 gram’ı daha düşük fiyatta olması gerekirken 40 TL’yse dikkat çanları çalmalıdır. Bu yüzden gramaj ve fiyat konusuna dikkat etmeniz gerekir.

Gerekirse telefondan araştırarak fiyat karşılaştırması yapın

Artık tamamen dijital çağda yaşıyoruz ve elimizin altında en az 1 adet teknolojik alet var. Alışveriş yapmaya gittiğinizde de elinizin altında bir telefon olduğunu unutmayın ve eğer fiyatı gerçekten yüksek bir ürün satın almak istiyorsanız karşılaştırmasını iyice yapın. Örneğin alacağınız safranın 5 gram’ı satın alacağınız markette 150 TL’dir ancak ailenizin sürekli gittiği aktarda fiyat 120 TL olabilir. Kontrol etmekten çekinmeyin.

Alışverişinizi yoğun olmayan saatlerde yapmaya özen gösterin

Etrafınızda ağzına kadar dolu alışveriş sepetleri varken kendi sepetinizin tatmin edici gelmemesi muhtemel. O insanlar o kadar çok ürünü satın alıyor olabilir ancak bu onların doğru hareket ettiği anlamına gelmez. Siz en iyisi süpermarketlerde insan trafiğinin en az olduğu saatlerde alışveriş yapmaya çalışın. Böylece hengame arasında kendinizi kandırma ihtimaliniz düşer, satın alma işlemini başarıyla gerçekleştirirsiniz.

Kasaların önünde yer alan abur cuburlardan uzak durun

Tam çıkmak üzeresiniz ancak gözünüz bir şeylere takılıyor. Kasanın hemen kenarında duran sakızlar, çikolatalar ve jelibonlar… Takılmasın, çünkü yine dikkat etmeniz gereken bir alandasınız. Ucuz fiyatı ve renkli paketleriyle dikkat çeken abur cuburlar alışveriş sepetinize en kolay giren yiyeceklerdir. Alışveriş listenizde yeri olmayan onlarca abur cuburu satın almakla baş başa kalabilirsiniz. Bu yüzden hiç görmemiş gibi davranabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.