Güncel

Marvel ailesinin babası Stan Lee öldü!

Spider Man, Fantastic Four, X-Men, Daredevil, Hulk ve Iron Man gibi Marvel karakterlerinin yaratıcısı Stan Lee, hayatını kaybetti. Marvel dünyası yasa boğuldu. İşte detaylar!

Marvel ailesinin babası Stan Lee öldü!

Marvel ailesinin babası Stan Lee'yi sadece tek bir kelime tanımlayabilir. O da ''Excelsior!''

Tüm dünyada izlenme ve okunma rekorları kıran çizgi karakterlerin yaratıcısı Stan Lee bugün 95 yaşında hayatını kaybetti. Usta ismin ölümü tüm dünyayı yasa boğarken ismi kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi.

Peki Stan Lee kimdir? Bugüne kadar neler yaptı? Stan Lee, 28 Aralık 1922, New York doğumlu, Amerikalı çizgi roman yazarıdır. Spider Man, Fantastik Dörtlü, X-Men, Daredevil, Hulk ve Iron Man süper kahraman karakterlerini yaratmıştır. Stanley Martin Lieber 1922'de New York'da doğdu. Ailesi maddi sorunlar çekiyordu.

Okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayınlama şirketi Timely'de çalışmaya başladı. İlk hikayesi 1942 yılında Kaptan Amerika hakkındaydı. Stan Martin, S.T. Anley gibi farklı isimler altında yazılar yazdı fakat Stan Lee'yi seçti. Timely, ismini Marvel Comics olarak değiştirdi.

Marvel ailesinin babası Stan Lee öldü!

Marvel ailesinin babası Stan Lee öldü! - Resim : 1

Stan Lee yeni karakterler yaratmaya devam etti. Fantastik Dörtlü'yü 1961 yılında yarattı ve bunu Hulk takip etti. Bir yıl sonra ise Örümcek adam'ı yayınladı. Daredevil ise 1964'te ortaya çıktı. Tüm bu karakterler Stan Lee'yi çok başarılı kıldı.

Stan Lee'nin 2010 yılında sunduğu "Stan Lee'nin Süper İnsanları" adlı televizyon dizisi Türkiye'de 3 yıl sonra 2013 Eylül'ünde yayınlanmaya başlamıştır. Bu dizide Stan Lee, kendisinin "süper insan" olduğunu iddia eden insanları tanıtmıştır. 

Seni bizlere bıraktığın büyük eserler ile hatırlayacağız Marvel evreninin babası, yaratıcısı... Excelsior! 

Yorumlar
Tipitip
Reis.....Güle Güle....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.