Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım ile 2015 yılını değerlendirdik

Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım ile firmanın 2015 yılı performansını ve 2016 hedeflerini konuştuk

Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım ile 2015 yılını değerlendirdik

 Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım'ın ev sahipliğini yaptığı basın toplantısında, markanın 2015 yılı değerlendirmesi, 2016 yılı ve diğer yıllara ilişkin hedefleri masaya yatırıldı. Teknolojioku.com olarak yerinde takip ettiğimiz toplantı sonrasıda Yenal Gökyıldırım ile Media Markt Türkiye operasyonunu değerlendirdik. 

 Sunum sırasında ortaya çıkan verilere göre Media Markt müşteri profilinin %66 civarında bir dilimini erkek nüfusu oluşturuyor. Müşterilerin %18'e yakın bir oranı ise çocuklu aileler. Yaş aralığı tarafında ise satın alma kitlesinin 19-44 yaş aralığına sahip olduğu aktarıldı.

Çok kanallı strateji üzerine de veriler aktarılırken müşterilerin artık ürün tercihlerini veya satın alma işlemlerini birden fazla yöntem ile yaptıklarını ifade eden Yenal Gökyıldırım, özellikle Media Markt'ın web tarafında ciddi bir atılımı olduğunu da belirtti.

Bu yıl müşteri hizmetlerine yapılan yatırımlara hız verdiklerini, müşteri memnuniyetiyle fark yaratarak tüketicilerin en çok tercih ettiği elektronik perakende firması olmayı hedeflediklerini ifade eden Gökyıldırım, “Müşteri memnuniyetini odağımıza aldık. Bugüne kadar yaptığımız araştırmalarda gördük ki, müşterilerimizin yüzde 60’a yakın bir bölümü sadece uygun fiyat sunan değil, daha iyi hizmet veren perakende markasından satın almayı tercih ediyor. 2016 ve sonrasında hayata geçireceğimiz yeni uygulama ve kampanyalarla müşterilerimizin kalbine taht kuracağız” dedi.