Güncel

MeeGo ve Nokia'nın yolları ayrılıyor mu?

Nokia yeni bir gelişmeyle daha karşımızda.


MeeGo ve Nokia takımı için yolun sonuna gelindi. MeeGo temsilcilerinden Sotiris Makrygiannis'in ve diğer takım üyelerinin katıldığı toplantıda Espoo şirketinin bir parçası olacaklarını duyurdu. N770, N800, N810, N900, N950 ve tabi ki N9'un çıkışı MeeGo işbirliği ile olmuştu.

Bildiğiniz gibi Nokia N9 için MeeGo PR 1.3 işletim sistemi güncelleştirmesini yayınlanmıştı. Nokia N9 MeeGo ile Nokia'nın en son üretimleri olacak. Son zamanlarda İntel ile Samsung'un Tizen işletim sistemi üzerinde çalışmalar yaptığını biliyoruz. MeeGo ekibi Espoo'ya katılmasıyla MeeGo tabanlı olan Tizen çalışmalarına katılıp katılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

1341570499_gsmarena001.jpg

MeeGo'nun henüz bitmediğini belirten Makrygiannis Nokia ile yollarını ayırma kararı aldı. Ancak bu gelişmenin son zamanlarda tahtı sallanan Nokia için nasıl bir etki yaratacağı merak konusu. Geçtiğimiz günlerde Nokia'nın Android işletim sistemine geçeceği de tahminler arasında yer alıyordu. Yeni gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.