Güncel

Megaupload yeniden açılıyor

Megaupload'un kurucusu, Pazar günü yeni bir dosya paylaşım sitesinin yayına gireceğini duyurdu.

Megaupload yeniden açılıyor

Hatırlarsanız telif hakkı ödemediği için Megaupload sitesi telif hakkı nedeniyle kapatılmıştı. Şimdi kapatılan dosya paylaşım sitesi Megaupload'un kurucusu, Pazar günü yeni bir dosya paylaşım sitesinin yayına gireceğini açıkladı.

Kim Schmitz yaptığı açıklamada, yeni kurduğu mega.co.nz adresinden ulaşılabilecek sitenin, Megauplod'un kapatılmasından tam bir yıl sonra 20 Ocak Pazar günü açılacağını duyurdu.

1358518717_mega-upload-police-tape-cropped-proto-custom28.jpg

Twitter'da yazan Schmitz, "Dilerim yeni Mega'yı beğenirsiniz. Sanki kendimi zaman içinde yolculuk yapıyormuşum gibi hissediyorum" dedi.

Yeni site 50 GB veri saklama alanı sunuyor ve Google Drive ve Dropbox gibi dosya saklama platformlarına alternatif olacağı düşünülüyor. Hatırlayacak olursanız 38 yaşındaki Schmitz ve ortağı Mathis Otmann, sitenin geçen yıl 20 Ocak'ta Amerikan makamlarınca kapatılmasından bir gün sonra Yeni Zelanda'da gözaltına alınmış ve ardından kefaletle serbest bırakılmıştı.

Hatta sitenin kapatılmasından kısa bir süre sonra, Anonymous isimli bilgisayar korsanı grup, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Adalet Bakanlığı'nın internet sitelerine saldırmıştı.

Yorumlar
Misafir
Çok sevindim dört gözle beklediğimiz bir site idi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.