Güncel

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Gözler bir süredir Merkez Bankası'nın faiz açıklamasındaydı. Bugün açıklanacak olan faiz indirimi nihayet belirlendi. Buna göre faizde tekrar indirime gidildi.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Bugün gelen açıklama neticesinde Merkez Bankası faiz kararı belli oldu. Geçtiğimiz ay faizi indiren Merkez Bankası aralık ayında da faiz indirimi yapabileceği yönünde ifadeler vermişti. Şu an itibarıyla ise Merkez Bankası faiz kararı belli oldu. Merkez Bankası faizi 100 baz puan indirdi.

Bugün dolar 15 TL'yi de aşarak rekor seviyesine ulaştı. Politika faizi 15'den 14'e çekildi. Dolar kurundaki çalkalanmalar her şeye yansımış durumdayken Merkez Bankası yeniden faiz indirimi uyguladı.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Bugün 16.00'da açıklanması beklenirken haber daha erken geldi. Gündemde olan bir diğer konu ise asgari ücret. Asgari ücret de bugün 15.00 civarında açıklanacak. Doların bu faiz indirimi ile hangi seviyelere geleceğini öngörmek pek mümkün değil. Yeni yılda dolar kurunda olacak çalkanmalar şimdiden kendini göstermeye başlayacaktır.

Aralık ayında enflasyon etkilerinin daha fazla görülmesi bekleniyor. Yüzde 35 enflasyon hissedileceği tahmin ediliyor. Hal böyle olunca asgari ücretin hangi seviyede açıklanacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücreti 15.00 civarında açıklaması bekleniyor. 2022'nin ilk aylarının da enflasyon etkisinde zor geçmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.