Güncel

Merkez Bankası yeni faiz kararını açıkladı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. FED kararının açıklanmasının ardından TCMM kararı da geldi. İşte detaylar.

Merkez Bankası yeni faiz kararını açıkladı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası uzun süredir merakla beklenen faiz kararını açıkladı. En son açıklanan faiz kararında sabit tutulan faiz oranı tekrar sabit tutuldu. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faizi yüzde 14'te sabit bırakma kararı aldı. Merkez Bankası "Fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları liralaşma stratejisi çerçevesinde kararlılıkla kullanmaya devam edecektir" ifadeleri kullanıldı.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

tcmm faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB), piyasaların beklentileri yönünde bir karar verdi. TCMM haftalık gösterge repo faizinde değişikliğe gitmeme kararı aldı. TCMB Para Politikası Kurulu(PPK) toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, haftalık repo faizi yüzde 14,00 olarak sabit tutuldu.

TCMB, geçen yılın son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gitmişti. Ancak bu yılın ilk 2 toplantısında faizde bir değişiklik yapılmadı. TCMB Piyasa Katılımcıları Anketinde yıl sonu tüketici fiyatları beklentisi yüzde 40,47, 12 ay sonrası tüketici fiyatları beklentisi yüzde 26,43 seviyesindeydi. TCMB'nin enflasyon beklentisi 2022 yıl sonu için yüzde 23,2, 2023 yıl sonu için yüzde 8,2 seviyesinde bulunuyor.

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), Şubat ayında tüketici fiyatlarının yıllık yüzde 54,44 arttığını açıkladı.

Yorumlar
Recep
Poco x3 pro geldi indirdim ama hiç bi fark göremedim duvar kagıtları otomatik ayarlanıyor varda benmi göremiyorum anlamadım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.