Messenger-Skype köprüsü nasıl kurulur - Page 1

Sonrasında karşımıza çıkan ekran üzerinde ilgili alanlara Windows Live Messenger (Microsoft) hesabımıza ait e-posta adresimizi ve şifremizi girerek Oturum aç butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Messenger-Skype köprüsü nasıl kurulur - Page 2

Sonraki adım olarak karşımıza gelen ekranda bizleri bekleyen iki seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki Bir Skype hesabım var ve ikincisiyse Skype'ta yeniyim. Şu için varolan Windows Live Messenger (Microsoft) hesabımızla oturum açtığımız için Skype'ta yeniyim seçeneğini seçerek gerekli işlemleri tamamlamış oluyoruz. Son olarak karşımıza gelen yeni ekran üzerinde Skype kullanım koşullarını onayladığımıza dair gelen Kabul Ediyorum - Skype'a katıl seçeneğini seçiyor ve Skype'ın genel ayarlarını yaptıktan sonra Windows Live Messenger hesabımızla Skype'ı kullanmaya başlayabiliyoruz. Skype kurulumu, kullanımı ve ayarları için ilgili yazımıza ayrıca göz atabilirsiniz. Eğer bu noktada varolan Skype hesabımız ile Windows Live Messenger hesabınızı birleştirmek isterseniz aynı ekran üzerinde ikinci seçenek yerine ilk seçeneğimiz olan Bir Skype hesabım var seçeneğini seçerek işleme devam edeceğiz.

Messenger-Skype köprüsü nasıl kurulur - Page 3

Windows Live Messenger - Microsoft hesabı Skype hesabıyla nasıl birleştirilir?

Bir Skype hesabım var seçeneğini seçtikten sonra karşımıza gelen Skype hesabı oturum açma ekranında ilgili bölümlere Skype adımızı ve parolamızı yazarak Oturum aç butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Messenger-Skype köprüsü nasıl kurulur - Page 4

Sonraki ekranda karşımıza birleştirerek tek bir hesap olarak kullanmak istediğimiz Skype ve Microsoft hesaplarımıza ait kullanıcı adları ve resimleri geliyor. Eğer hesaplarınızı birleştirerek kullanmaya devam etmek istiyorsanız Devam et butonuna tıklayarak işlemi tamamlamış oluyoruz. Bundan böyle sahip olduğunuz Skype ve Windows Live Messenger (Microsoft) hesaplarınızı bir arada kullanabileceksiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.