Meta Quest yazılım güncellemesi neler sunuyor?

Meta Quest'in yeni yazılım güncellemesi, Netflix izlemeyi daha keyifli hale getirirken seyahat modu ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu yenilikler, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak gibi görünüyor.

Meta, Quest 2 ve Quest 3 kulaklıkları için küçük bir bahar/yaz güncellemesi sunuyor. Bu güncelleme büyük yenilikler içermese de, kullanıcılar için bazı küçük iyileştirmeler getiriyor.

Güncellemedeki en önemli yenilik, Netflix içeriklerini daha iyi izleme imkanı sunuyor olması. Quest kulaklıkları için uzun süredir bağımsız bir Netflix uygulaması bulunuyor, ancak bu uygulama 480p çözünürlükle sınırlı kalıyordu ve genel olarak pek beğenilmiyordu. Güncelleme sonrası Netflix’i doğrudan yerleşik tarayıcıdan izlemek mümkün olacak. Bu, yüksek çözünürlükte içerik izleme seçeneği sunarak çok daha iyi bir deneyim sağlıyor.

Tarayıcı tabanlı bu Netflix versiyonu sadece daha iyi görünen içerikler sunmakla kalmıyor. Web uygulaması ayrıca düz 2D sanal ekran ile simüle edilmiş bir sinema görünümü arasında seçim yapma imkanı veriyor. Sanal gerçeklikte sahte sinema salonları, en iyi özelliklerden biri olduğu için bu yenilik olumlu karşılanıyor.

Meta Quest yazılım güncellemesi neler sunuyor? - Resim : 1

Meta, birkaç hafta önce özel bir seyahat modu duyurmuştu, ancak güncelleme ile bu mod herkes için kullanılabilir hale geliyor. Bu sistem modu, özellikle hava yolculukları için tasarlanmış durumda, çünkü kulaklığın algoritmalarını uçaktaki sarsıntılara göre ayarlıyor. Kulaklık, uçuş sırasında otomatik olarak Wi-Fi’ye bağlanacak ve cihazda depolanan içeriklerin yanı sıra hava yolu tarafından sunulan film ve TV şovlarını izlemeye olanak tanıyacak.

Meta, Lufthansa ile yaptığı iş birliği sayesinde Quest 3 kulaklıklarını belirli iş sınıfı uçuşlarda yolculara sunacak. Tabii, etrafınızda yabancılar varken yüzünüzde büyük bir cihazla rahat olmanız gerekecek, ama tercih sizin.

Güncellemenin geri kalan kısmı mevcut uygulamalara yönelik. Beat Saber beş yeni ücretsiz parça alıyor ve fitness uygulaması Supernatural, sadece Quest 3’te karma gerçeklik modu kazanıyor. Meta ayrıca, Quest 3’e özel Batman: Arkham Shadow oyununun yeni bir fragmanının 7 Haziran’da Summer Game Fest kapsamında yayınlanacağını duyurdu.