Güncel

Meta, Türkiye'ye cafe açıyor!

Facebook hali hazırda Birleşik Krallık'ta Meta Kafe isimli bir kafeye sahip. Şirket şimdi bunu ardından Türkiye'ye bir kafe açıyor. İşte detaylar.

Meta, Türkiye'ye cafe açıyor!

Geçtiğimiz dönemlerde adını ve vizyonunu Facebook değil de Meta olarak yenileyen sosyal medya platformu şimdi bir cafe açması ile gündeme geldi.  Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, şimdi Türkiye'de bir cafe açıyor.

Birleşik Krallık’ta hali hazırda bir cafeye sahip olan şirket şimdi Türkiye'de de bir cafe açıyor. Birleşik Krallık'ın ardından Türkiye’de gerçekleştirecek proje kapsamında Datça Limanı’nda Meta Kafe isminde seyyar kafe kurulacak ve yaşlı kullanıcılara sosyal medya eğitimleri verilecek.

Meta, Türkiye'ye cafe açıyor!

meta

Benzersiz bir konsepte sahip olan Meta Cafe 18-25 Ağustos tarihlerinde Datça Limanı’nda hizmet verecek. Kendine has bir teması olan mekanda eğitmenler de olacak. Bu eğitmenle, yaşça büyük kullanıcılara sosyal medyadaki asılsız bilgiler ve asılsız bilgiyi yaymanın tehlikeleri hakkında bilgiler verecek.

Son dönemlerde internette artan şüpheli bilgilerle mücadele kapsamında eğitim verecek olan eğitmenler yanlış bilgi ile nasıl mücadele edileceğini de anlatacak. Meta Kafe’de eğitimler sırasında ücretsiz çay ve kahve servisi yapılacak.  Projeye MediaWise, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Teyit ve Doğruluk Payı katkı sunuyor.

Şirket konuyla ilgili olarak: “Katılımcılara çevrim içi içerikleri bilinçli bir şekilde değerlendirme ve tüketme, asılsız bilgi yayılımının oluşturacağı tehditler, doğrulama teknikleri ve algoritmalar üzerine çeşitli eğitimler veriliyor. Program, kullanıcılara çevrim içi içerikleri daha bilinçli bir şekilde tanımlama ve tüketme, asılsız bilgi türlerini açıklama, doğrulama tekniklerini uygulama ve asılsız bilgileri arkadaşlar ve aile ile tartışma gibi becerileri kazandırmayı hedefliyor. Katılımcılar, eğitimlerde asılsız bilginin yol açabileceği tehlikeler, çevrim içi kötü aktörleri ayırt edebileceğimiz göstergeler, doğrulama ve algoritmaların nasıl çalıştığı gibi çeşitli konularda bilgi sahibi olabilecek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.