Metaverse kesmedi uzaya yerleşiyoruz!

Amazon CEO'su Jeff Bezos insanlığın geleceğiyle ilgili ilgi çeken bazı yorumlarda bulundu. Metaverse kuruluyor ancak Bezos'a göre aslında uzaya yerleşeceğiz.

Metaverse kesmedi uzaya yerleşiyoruz!

Amazon CEO'su Jeff Bezos ilginç açıklamalarıyla gündeme oturdu. Bezos'a göre önümüzdeki yıllarda sanayi büyük ölçüde uzaya taşınacak. Bunun neticesinde dünyada çok az sayıda insan kalacak.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bezos açıklamalarını bu kadarla da bırakmadı. Bezos'a göre insanlar uzayda koloniler halinde yaşayacak. Yüzyıllar sonra ise insanlar uzayda doğacak ve dünyaya sadece tatil yapmaya gelecekler.

Metaverse kesmedi uzaya yerleşiyoruz!

Metaverse kesmedi uzaya yerleşiyoruz! - Resim : 1

Bezos yaptığı bir açıklamada, "gelecek yüzyıllarda insanların uzayda doğacağını ve bir milyon insanı barındırabilecek dev yüzer silindirlerde yaşayacaklarını, nehirler, ormanlar ve vahşi yaşam ile Dünya’nın yerçekimini ve çevresini yeniden yaratacağını" söyledi. Milyarder iş insanı, “Yüzyıllar boyunca birçok insan uzayda doğacak, burası onların ilk evi olacak. Bu kolonilerde doğacaklar, bu kolonilerde yaşayacaklar, sonra da sizin Yellowstone Ulusal Parkı’nı ziyaret ettiğiniz gibi Dünya’yı ziyaret edecekler” ifadelerine yer verdi.

NASA Yöneticisi Bill Nelson gibi Bezos da ayrıca dünya dışı yaşama inanıyor. Uzaylıların varlığıyla ilgili fikri sorulduğunda “Nasıl olmaz? Sadece bu galakside bile çok fazla yıldız var.” şeklinde yanıt verdi. Bu durumda metaverse evreninin kurulması ve uzaya yerleşme idealleri nasıl çakışacak belli değil. Ancak her halükarda insanlığın yaşayış şeklinin gelecekte değişeceği kesin. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.