Güncel

Microsoft artık CES'in açılışını yapmayacak

Her yıl CES'in açılışını yapan şirket, Las Vegas'taki fuarda artık yer almayacak.


Microsoft, yıllardır Consumer Electronics Association (Tüketici Elektroniği Birliği - CEA)  etkinliğinin açılışını yapıyor. Şirket bu yılın Ocak ayında CES 2012 başlamadan birkaç gün önce yaptığı bir açıklama ile 2013'ten itibaren CES'te yer almayacağını söyledi. Her yıl CES'in açılışını yapan şirket, Las Vegas'taki fuarda artık yer almayacak.

Fuarı düzenleyen Consumer Electronics Association, geçtiğimiz günlerde, 2013'te açılış konuşmasını yapacak yeni şirketi açıkladı. Açıklamaya göre CES 2013'ün açılışını, bundan böyle Panasonic üstlenecek.  Fuarın açılış konuşması ise şirketin yeni başkanı Kazuhiro Tsuga tarafından yapılacak.

1341124561_bitsmicrosoftces.jpg

2013'ten itibaren fuarda yapılacak olan bir başka yenilik ise, açılış konuşmasının eskiden olduğu gibi bir önceki akşam değil de, açılış gününün sabahında düzenlenecek olması.

Programa göre açılış konuşmasının ardından CEA Yönetim Kurulu Başkanı Gary Shapiro "Tüketici Elektroniği Endüstrisinin Durumu" konulu bir sunum yapacak.  Panasonic firması açılış konuşması için ilginç bir seçim olmuş.Sonuçta şirketin Microsoft, Intel ya da NVIDIA kadar popülerliği yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.