Güncel

Microsoft çalışanları iyilik peşinde koşacak

9. ÖGER Antalya Maratonu’nda koşacak olan Microsoft Türkiye çalışanları, 8 ayrı sosyal sorumluluk kurumunun topluma yararlı projeleri için bağış toplayacak.


Kurulduğu günden beri toplumsal sorumluluk bilinci ve kurumsal vatandaşlık anlayışıyla Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunan Microsoft Türkiye çalışanları, Adım Adım oluşumu aracılığıyla Runtalya maratonunda sosyal sorumluluk kurumlarına yardım için koşacak.

Microsoft Türkiye bu yıl, Microsoft çalışanlarının yaptığı her bağışa karşılık eşit miktarda bağışta bulunacak. Böylece Microsoft çalışanlarının yaptığı bağış miktarı ikiye katlanacak.

1393584303_gokbenutkun.jpg

Kurumsal vatandaşlık anlayışının gereği olarak sosyal sorumluluk çalışmalarını, ülkemizin geleceğine yapılmış uzun vadeli yatırımlar olarak gördüklerini söyleyen Microsoft Türkiye Bulut ve İş Platformu Ürün Yöneticisi Gökben Utkun, “Microsoft olarak şimdiye kadar, toplum hizmeti konusunda birçok ortaklık ve projeler yürüttük. Finansal bağışlar, yazılım bağışları, müfredat bağışı, teknoloji çözümleri ve çalışanlarımızın gönüllü çabaları eşliğinde fark yaratan kurumları ve projeleri desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Projelere Destek

Microsoft Türkiye ekibi, 4 yıldan uzun süredir spor kültürünü yaygınlaştırmak ve sportif etkinlikler aracılığıyla bağışta bulunmak isteyen kişi ve kurumlarla ihtiyacı olan kişileri buluşturma amacıyla kurulan Adım Adım oluşumunda yer alıyor. Böylece hem birlikte spor yapıyor, hem de sosyal sorumluluk kurumlarının topluma faydalı projelerini hayata geçirmek için Microsoft çalışanlarından ve kendi çevrelerinden bağış topluyor.

Bu yıl Microsoft Türkiye ekibi tarafından toplanan bağışlardan faydalanacak olan projeler şöyle sıralanıyor:

  • Toplum Gönüllüleri Vakfı, ‘Gençler Dünyayı Değiştiriyor’ Projesi
  • Türkiye Omurilik Felçliler Derneği, ‘Akülü Tekerlekli Sandalye’ Projesi
  • TEMA Vakfı, ‘Dünyayı Kurtaran Adım’ Projesi
  • Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ‘Van’da Son Adım’ Projesi
  • Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, ‘Koruncuk Bolluca Çocuk Köyü’ Projesi
  • Buğday Derneği, ‘Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı’ Projesi
  • AKUT Arama Kurtarma Derneği, ‘Nefes’ Projesi
  • Anne-Çocuk Eğitim Vakfı, ‘Kadınlar Yaşama Doğru Koşar Adım’ Projesi

 1393584325_adimadim.jpg

Her Sporcu 15 Kişiye Yardım Ediyor

Microsoft Türkiye çalışanlarının destek verdiği Adım Adım, başta uzun mesafe koşuları olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamak üzere kurgulanmış bir oluşum olarak öne çıkıyor.

2007 yılından bugüne 1.700 Adım Adım sporcusu, 2 bin 900 adet yardımseverlik koşusuna katılarak 34 bin bağışçıdan toplam 4 milyon 700 bin TL topladı. Her bir Adım Adım sporcusu, yalnızca koşarak 15 kişiye yardım etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.