Güncel

Microsoft Edge yenilendi. Hemen indir!

Microsoft'un tarayıcısı Edge yeni yıla yeni bir sürümle giriyor. Yenilenen tarayıcıyı hemen indirip deneyebilirsiniz.

Microsoft Edge yenilendi. Hemen indir!

İnternet tarayıcıları alanında önemli seçeneklerden biri olan ve daha önce ismi Microsoft Internet Explorer iken Edge olarak değiştirilen tarayıcı 2020 yılı itibariyle yenilendi. Yeni Microsoft Edge ismiyle tanıtılan tarayıcı bir dizi yenilik ve güncelleme içeriyor.

Microsoft Edge yenilendi. Hemen indir!

Yenilenen ve güncellenen tarayıcı artık daha kabiliyetli. Yeni Microsoft Edge özellikle Windows 10 için optimize edildi. Edge tüm cihazlarda otomatik olarak senkronize oluyor ve şifre, ayar ve favoriler tüm cihazlarda kullanılabiliyor.

Akıllı özelliklerle de güncellenen yeni Edge, daha akıllı fonksiyonlarla donatıldı. Örneğin tasarım olarak kişiselleştirilebilen tarayıcı, internetteki içerikleri Office 365 uygulamalarına aktarmayı sağlayan Collections özelliğine de kavuştu.

Gizlilik konusunda bazı güncellemeler de alan yeni Microsoft Edge, bu konudaki tüm kontrolü kullanıcıya veriyor. Sadece Windows 10 değil aynı zamanda MacOS, iOS ve Android sürümü de bulunan tarayıcı farklı cihazlarda aynı deneyimi yaşatmayı da hedefliyor. Eklenti desteği de alan yeni Microsoft Edge, modern tarayıcılar tarafından sunulan bu özellikle konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Yeni Microsoft Edge'i şirketin internet sitesi üzerinden indirim deneyimleyebilirsiniz.

Yorumlar
78ITYTTGJYY
Thanks Yuxarıda sadYuYuxarıda sadalanan bütün həllər yalnız Edge ilə əlaqə ura bilmirsinizsə tətbiq olunur. Ancaq yalnız Microsoft Edge deyil, başqa bir brauzerdən istifadə edərək müəyyən bir veb səhifə aça bilmirsinizsə, İnternet bağlantınızla əlaqədar bir probleminiz var.
Cevapla
Hayriye
böyle isim mi olur amk
Cevapla
mazlum
yükledim chromedan kurtuldum, dünya varmış
Cevapla
Dawkins
Chrome'dan kurtulmak için neden bunu bekledin ki? Bir sürü tarayıcı var amk.
Timothy
IE ile Edge iki ayrı tarayıcıdır. İsim değişikliği söz konusu değildi. Eski Edge, EdgeHTML motorunu kullanıyorken bu yeni Edge, Chromium motorunu kullanıyor; yani Chrome ile aynı motor. Eski Edge'de de eklenti desteği vardı, ancak yeni Edge ile eklenti desteği Chrome ile uyumlu hale geldi. Ayrıca yeni Edge'i yüklerseniz eski Edge ile yer değiştirecek. Yüklemezseniz zaten Windows Update yine kendi yükleyecek. Geliştirici sürümünü bir süredir kullanıyordum, çıktığı saatten beridir de bu kararlı sürümü kullanıyorum. Chrome'dan ve Firefox'dan daha hafif olduğu kesin. Hız konusunda Chrome ile aynı. Koruma olarak ise Windows Defender SmartScreen kullanıyor olması önemli bir artı. Güncelleme konusunda ise yeni Edge, Chromium'u Chrome ile en iyi takip eden Brave'i de geçmiş durumda.
Cevapla
anan
bencede
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.