Güncel

Microsoft, Google Glass'a rakip oluyor!

Google'dan sonra, dünya devi Microsoft da akıllı gözlük işine giriyor.

Microsoft, Google Glass'a rakip oluyor!

Google'ın dev atılımıyla, "akıllı dünya" kapsamında, "akıllı gözlük" için çalışmalar başlamış. Üretime geçlmişti. Fakat yeni gelişmeler ışığında zaman bize gösteriyor ki Microsoft bu konuda Google'ı yalnız bırakacağa benzemiyor. The Wall Street'in haberine göre Microsoft, Google'ın gözlüğünden farklı olarak yeni bir gözlükle bu alana da el atmaya hazırlanıyor.

Microsoft'un üzerinde çalışmaya başladığı bu gözlük için, internete bağlanma ve kamera gibi özelliklerin dahil edilmesi bekleniyor. Microsoft'un uzak doğu ülkeleri ile çoktan görüşmeye başladığı ancak, gözlüğün henüz bu markete girmeye hazır olmadığı bildirildi.

1382540158_article-2472011-18e94f3300000578-691634x331.jpg

2014 yılında çıkartmak için, özel programlar ayarlayan Microsoft için, yeni arayışlar devam edeceğe benziyor. Bir başka rapora göre, 2018 yılında 140 milyonu bulması beklenen akıllı saat kullanıcılarının, şimdiden 75 milyon sipariş alan akıllı gözlük için piyasada hangisinin tercih edileceği çok büyük bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.