Güncel

Microsoft HoloLens 2 bizlere neler sunuyor?

Microsoft, MWC 2019 kapsamında kurumlara yönelik olarak geliştirdiği HoloLens 2'yi tanıttı. Peki HoloLens 2 bizlere ne gibi farklılıklar sunuyor? İşte detaylar!

Microsoft HoloLens 2 bizlere neler sunuyor?

Microsoft’un kurumlara yönelik olarak geliştirdiği HoloLens teknolojisi HoloLens 2 adıyla tekrar karşımızda. Peki MWC 2019 kapsamında tanıtılan ürün, bizlere ilk HoloLens teknolojisinden ne gibi farklar sunuyor?

Microsoft HoloLens 2 bizlere neler sunuyor?

Özellikle Microsoft markasının sanal gerçeklik teknolojisine verdiği önem büyük.

Teknoloji dünyasına farklı bir bakış açısı kazandırma niyetinde olan Microsoft, bunu ilk olarak HoloLens serisi ile hayata geçirmek istiyor. HoloLens karma gerçeklik gözlüğü ikinci nesliyle sonunda karşımızda. Gördüğümüz kadarıyla HoloLens 2 daha yoğun ve daha rahat bir tecrübe sunacak kullanıcılara. 

Öncelikle bu teknolojinin daha çok kurumsal müşterilere yönelik olarak geliştirildiğini belirtmeden geçmek istemeyiz. Peki kurumsal müşterilere yönelik sunulan bu teknoloji bizlere ne gibi özellikler sunuyor?

Verilen ilk bilgilere göre gözlüğün her göze 2K çözünürlük verdiği ifade ediliyor. Görüş açısı başına 47 piksel sağlayan gözlük, ilk teknolojiye göre görüş alanını ikiye katlayacak bir şekilde dizayn edilmiş. Buna ek olarak HoloLens 2 ile beraber son zamanların trendi haline gelen 3D ToF sensörü de bizlerin beğenisine sunuluyor.

Kullanıcı deneyimini artırmak isteyen Microsoft, karbon fiber malzeme kullanmayı özellikle tercih etmiş HoloLens 2 de. Bu malzeme sayesinde müşteriler daha konforlu ve daha iyi ısı yönetimi ile cihazı uzun süre kullanabilecekler. Bu detaylar dışında henüz cihaz hakkında daha fazla teknik bilgi elimizde mevcut değil.

Peki ya fiyat? HoloLens 2 için 3500 dolar fiyat etiketi belirlenmiş durumda. 2019 yılı içerisinde satışa sunulacak olan cihaz ile beraber eğer Dynamics 365 Remote Assist desteğini de satın alırsanız, ek olarak yanında bir kask sizlerin beğenisine sunuluyor.

Bu yıl 25-28 Şubat tarihleri arasında İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenecek MWC 2019 etkinliğini yerinde takip edeceğiz. En güncel haber, video ve içerikler için MWC 2019 sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar
yakup
güzel bir teknoloji ama lensler olduğu için gözlere sıkıntı yada problem yaşatırmı acaba
Cevapla
Timothy
Geleceğe hoşgeldiniz (:
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.