Güncel

Microsoft ikinci çeyrekte beklentileri karşıladı

Yazılım devi Microsoft, açıkladığı mali raporla ikinci çeyrek satış beklentilerini karşıladı.

Microsoft ikinci çeyrekte beklentileri karşıladı

Teknoloji firmaları mali çeyrek raporlarını açıklamaya devam ediyor. Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, ikinci çeyrekte satış gelirleri ile ortalama analist beklentilerini karşıladı.

Microsoft ikinci çeyrekte beklentileri karşıladı

ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Microsoft Corporation'ın ikinci çeyrek satış geliri 32.47 milyar dolar seviyesinde açıklanarak 32.50 milyar dolarlık ortalama analist beklentisini karşıladı. Microsoft'un aynı dönemdeki hisse senedi başına düşen karı 1.08 dolari le 1.09 dolarlık tahmine yakın geldi. Şirketin Akıllı Bulut geliri 9.38 milyar dolar oldu. Beklenti 9.27 milyar dolar idi.

Şirketin CEO Satya Nadella yaptığı açıklamada “Güçlü ticari bulut uygulamasına ilişkin rakamlar perakende, finansal hizmetler ve sağlık da dahil olmak üzere her sektördeki öncü şirketlerle yaptığımız derin ve giderek büyüyen iş birliğini yansıtıyor.” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.