Güncel

Microsoft koronavirüs salgınının 1 yıl daha sürmesini bekliyor!

Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden Microsoft, tüm planlarını koronavirüs salgınına göre yeniden düzenledi.

Microsoft koronavirüs salgınının 1 yıl daha sürmesini bekliyor!

Şu aralar tüm dünyanın gündemi koronavirüs salgını diyebiliriz. Çünkü hemen hemen tüm ülkeler bu salgına karşı teyakkuza geçmiş durumda.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Çin’de ortaya çıkan bu salgın bir anda tüm küresel organizasyonların iptaline ya da ertelenmesine neden oldu.

Teknoloji dünyası için planlanan tüm büyük etkinlik ve organizasyonlar da bu yüzden iptal edildi ya da dijital ortama taşındı.

Microsoft koronavirüs salgınının 1 yıl daha sürmesini bekliyor!

Etkinliklerini dijital ortama taşıyan son isim ise Microsoft oldu. Salgının Amerika’da etkisini arttırması üzerine tüm etkinlik takvimini yeniden planlayan Microsoft, üstü kapalı bir mesaj verdi.

Teknoloji devi 2021 Haziran ayına kadar olan tüm etkinliklerini dijital ortamda yapacağını açıkladı. Peki bu ne anlama geliyor?

Aslında gayet açık. Görünen o ki 2021’in yaz aylarına kadar koronavirüs salgını devam edecek. Bu süre içerisinde belki de yüzbinlerce kişi hayatını kaybedecek.

Zaten şu anda da virüsün yaz aylarında etkisini azaltsa bile tamamen kaybolmayacağı dile getiriliyor. Korkulan bir diğer senaryo ise İspanyol gribinde olduğu gibi ikinci dalganın gelmesi. Eğer koronavirüs 2021’in kış aylarında tekrardan insanlığın başına bela olursa, o zaman daha fazla can kaybı yaşanabilir. Nitekim Microsoft yetkilileri de bu durumun farkındalar.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Microsoft kovid19 hakkında çok bilgiye sahip Windows başka salgın başka hangisi iyi yayılıyor belli
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Windows 10 kurulumu yaparken önünüze çıkan " ürün anahtarım yok" kisimina geldiğinizde dizüstü bilgisayar inizin kasasının altındaki Windows 7 home veya Pro anahtarı ni yazın Windows 10 Home veya Pro kurulsun. Uzun ömürlü Windows 10 Home veya Pro nuz olsun.... toplama PC de bu işlem geçersiz dir
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
Microsoft çok kuvvetli bir tahmin öne sürmüş. Bende Microsoft Windows kullanıcısı olarak minimum Beş yıl maksimum ömür boyu..
Cevapla
199020
sürecek belki 3 yıl daha sürecek korona virüs
Cevapla
💠Gakko💠
Microsoft nerenin malı belli zati amaçları piyasalara korku vermek ve zengin olmak inşallah rabbimizin izni ile tez zamanda bitici bu virüs
Cevapla
Firat
Tamam.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.