Güncel

Microsoft LinkedIn'i neden satın aldı ?

Microsoft LinkedIn'i rekor bir fiyata satın almıştı, peki neden ?


Geçtiğimiz günlerde Amerika'lı teknoloji devi Microsoft LinkedIn'i 26.2 milyar dolar gibi rekor bir fiyata satın almıştı.Bu son dönemin en büyük satın alması.Şirketin bu satın alma işleminin neden olduğuyla ilgili cevabı yine şirketin CEO'su Satya Nadella verdi.

1466094689_jeff-satya-reid.jpg

CEO LinkedIn'ı 26.2 milyar dolara satın almaya karar verdiğini de belirterek sosyal bağlantıları üretim odaklı bir bulut (Office 365 ve Dynamics CRM) ile birleştirmek istediğini belirterek çalışanlarına bir mektup yolladı.

Mektupta daha fazlası da var. CEO'nun görüşlerinde "Üzerinde çalıştığınız bir projeyle ilgili makalelere LinkedIn haber akışında öncelik verilmesi" ve "Office'in bitirmeye uğraştığınız bir görev ile ilgili bir uzman önermesi" gibi planlar var.

En önemli kısım ise LinkedIn bağlantıları kullanılarak, akıllı bilişim aracılığıyla doğrudan üretkenliğe yardımcı olunması gibi gözüküyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.