Güncel

Microsoft, Nokia ve Amazon, RIM'in peşinde

Hisseleri günden güne düşen Rim firmasına üç şirket talip oldu.


Microsoft ve Nokia birleşerek ortak hareket etme kararından sonra tablet ve cep telefonlarında istediği başarıyı bir türlü  yakalayamayan RIM'i satın almayı düşünmüş. Bazı kaynaklara göre de dünyanın en büyük çevrimiçi kitabevi Amazon firmasıda  RIM'i satın almak isteyen firmalardan biri.

14 milyon BlackBerry satmasına rağmen  RIM firması 480 milyon dolar zarardan kurtulamadı.  Hisseleri de son 8 yılın en düşük seviyesine ulaşan RIM'in durumu gittikçe kötüleşiyor. RIM şirketinin başkanı Jim Balsillie, yeni BlackBerry telefonunun önümüzdeki sene itibariyle çıkmasını beklemek istiyormuş.Bu sebeble doğrulanmayan bu teklifleri beklettiği söyleniyor. Fakat Microsoft ve Nokia'nın bu tarihten sonra aynı fikirde kalıp kalmayacağı bilinmiyor.

Amazon'un RIM firmasının peşinde olduğunu ancak satın alma görüşmeleri şu ana kadar yapılmasa da iki firma, başka projelerde ortak olma konusunda adımlar atmayı düşünüyorlar. Bu görüşmeler arasında BlackBerry kullanıcılarına Amazon'un çevrimiçi müzik hizmetine erişim sağlamak da bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.