Güncel

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen İngiltere’ye atandı

Şubat 2010’dan bu yana Microsoft Türkiye'de Genel Müdürlüğü görevini yürüten Tamer Özmen Microsoft İngiltere'nin Genel Müdürü oldu.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen İngiltere’ye atandı

Microsoft Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, Şubat 2010'dan bu yana Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Özmen, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren İngiltere'de, Microsoft UK Services yapılanmasının başına geçecek.

Microsoft Türkiye'nin, 2010 yılından bu yana her yıl pazarın 2 katı ve yılda ortalama yüzde 23 büyümesini sağlayan Özmen, yeni atamayla birlikte uluslararası bilişim dünyasının tepe yönetiminde yer alacak. Özmen, Microsoft İngiltere bünyesinde yenilikçi teknolojiler ve çözümlerden sorumlu 550 kişilik bir beyin takımını yönetecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Microsoft Türkiye takımı olarak 11 bini aşkın iş ortağı ile başarılı bir 5 yıl geçirdiklerini belirterek, "Yetenekli, motivasyonu ve performansı yüksek, seçkin çalışanlardan oluşan Microsoft Türkiye ekibiyle gurur duyuyorum" dedi.

1435229218_1317116493microsoftturkiyegenelmudurutamerozmen1.jpg

Tamer ÖZMEN Türkiye’de görev yaptığı 5 yıl sürecinde 3 defa “Yılın Ülkesi” kupasını kaldırdı

Özmen, 5 yıl içinde bilişim sektörü bulut ve mobil ile bir evrim yaşadıklarını kaydederek, ekip arkadaşlarıyla birlikte birçok başarılı projeyi hayata geçirme fırsatına sahip olduklarını ifade etti.

Gelecek dönemde yönetim kurulu üyeliği görevi dolayısıyla düzenli olarak Türkiye'ye geleceğini aktaran Özmen, "İngiltere ve Türkiye bilişim sektörleri arasında köprü olma misyonunu üstleneceğim. 120 milyar dolarlık İngiltere bilişim pazarı Türk yazılım ve teknoloji şirketleri için önemli fırsatlar barındırıyor. Bu bağlamda, Türk şirketlerini İngiltere pazarına taşımak en büyük hedeflerimden biri olacak" değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.