Xbox One'ın teknik özelliklerine bakacak olursak: 8 çekirdekli işlemcisi, 8GB RAM'i, 500GB sabit diski, Blu-Ray sürücüsü, Wi-Fi Direct özelliği, Bluetooth 2.1, ikincil ekran olarak SmartGlass desteği, HDMI'ı ve USB 3.0 gibi unsurları bulunuyor.

Teknik özellikler arasında belki de en çok dikkat çekeni, Microsoft'un bu konsol ile Blu-Ray sürücü kullanımına geçmesi. Yeni bir format denemesini bekleyenler de vardı, Blu-Ray sürücüsü kullanacak diyenler de. Açıkçası Blu-Ray kullanması, Microsoft için en iyi seçenekti. Zira PS3 ile tanınan bu teknoloji, artık eskisi gibi değil, daha fazla yaygın ve çok fazla insan tarafından biliniyor. Dolayısıyla Microsoft'un bilinen ve tercih edilen bir medya formatını seçmesi, Xbox One için büyük bir artı. Eğer yepyeni bir medya formatı seçilseydi; giriş, uyum süreci, yükseliş veya düşüş gibi dönemler yaşanacaktı ve bu da hem kullanıcılar, hem de firma için zorlayıcı olabilirdi.

Ayrıca Kinect cihazında yapılan geliştirmeler de malum. Daha fazla hareket algılayabiliyor, sesli ve hareketli kontrollerde daha fazla imkan mevcut.

Cihazın gamepad'i ise, daha iyi bir bataryaya ve Wi-Fi bağlantı özelliğine sahip. Birçok oyuncuya göre en rahat gamepad olarak gösterilen Xbox 360 gamepad'i, bakalım Xbox One ile nasıl bir evrim geçirmiş. Denemek için sabırsızlanıyoruz doğrusu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.