Güncel

Microsoft'dan Cardboard Rakibi VR KIT

Microsoft'dan Cardboard Rakibi VR KIT. Detaylar haberimizde...

Microsoft'dan Cardboard Rakibi VR KIT

Artık yavaş yavaş sanal gerçeklik gözlükleri hayatımıza giriyor. Hiç şüphesiz ki bu sanal gerçeklik gözlüklerinden en ucuzu ve en kolayı Google'ın Cardboard'ı fakat artık bir rakibi var. Rakip ise Microsoft!

Microsoft geçen lansmanında tanıttığı HoloLens'in "hitap edemediği" kesime yönelik Microsoft VR Kit'i çıkardı. HoloLens'in tuzlu fiyatından kaçanlar kartondan yapılmış VR KIT ile sanal gerçeklik deneyimini yaşayabilecekler.

 Google'ın Cardboard'una  benzeyen VR Kit, akıllı telefonların öndeki cebe koyulması ve görüntünün oradan lens ile gözünüze yansıtılması prensibiyle çalışmakta. Aslında bu tür cihazların içine konulan telefonların ekranlarının da bir nebze iyi olması gerekiyor. Bu da Microsoft'un daha önceki haberlerde de bahsettiğimiz "ultra amiral gemisi" telefonlarını doğrular nitelikte.

Bakalım, Microsoft bu yeni kiti için Windows 10 Mobil'e ne tür özellikler ekleyecek? Acaba Android kadar başarılı olabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.