Güncel

Microsoft'tan akıllı gözlük hamlesi gelebilir

Google Glass'ın öncülük ettiği sektöre farklı üreticilerinde büyük ilgi gösterdiği görülüyor.

Microsoft'tan akıllı gözlük hamlesi gelebilir

Akıllı telefon ve tabletlerde yaşanan gelişmeye paralel olarak giyilebilir (ya da aksesuar) teknolojik saat ve gözlüklerin 2013 yılından itibaren günlük hayatta fazlasıyla yer edinmeye başlayacak. Teknolojik gözlüklere baktığımızda sektörün öncüsü Google olurken, Çinli Baidu’nun da Google Glass’a farklı bir alternatif hazırlığında olduğu bildiriliyor. Akıllı saat cephesinde ise Google’ın yanı sıra Apple ve Samsung cephesinde çalışmalar yürütüldüğü endüstri kaynaklarınca sıkça dile getiriliyor.
1365264701_google-glass-hits-the-catwalk-0.jpg

Yazılım dünyasını öncü isimlerinden Microsoft’a baktığımızda şirketin son dönemdeki en önemli tanıtımları Windows Phone 8 ve Windows 8 olmuştu. Son gelen iddialara bakıldığında yazılım devinin Google Glass’a benzer detaylar sunması beklenen bir teknolojik gözlük üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Konuyla ilgili net açıklamalar yok fakat son dönemin trendleri arasında gösterilen teknolojik gözlüklerin, Microsoft’un da dikkatini çektiği ve kapalı kapılar ardında çalışmalar yaptığı konuşuluyor. Monocles isminin tescil edilmesiyle söz konusu gözlüğün 2014 yılı içerisinde kullanıcılara sunulacağı gelen açıklamalar arasında.

Teknolojik gözlüğün nasıl bir tasarım sergileyeceği henüz netlik kazanmış değil. Google Glass’tan farklı olarak tek bir camdan oluşan tasarımda karşımıza çıkabilir. Konuyla ilgili gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.