Microsoft'tan  yeni teknoloji - Page 1

Microsoft Wayve
Microsoft Research'ün yarattığı bir diğer insansı teknoloji olan MS Wayve, kullanıcıların birbirleriyle çok daha etkin bir şekilde iletişimde kalmalarını sağlamak için geliştirildi. MS Wayve, kullanıcıların artık el yazısıyla birbirlerine not bırakmalarına bir son vererek, dokunmatik ekranıyla metin mesajlarının ya da e-postaların bir yerden diğerine gönderilmesine imkan sağlar. Kendi e-posta ve telefon numarasına sahip olan MS Wayve, bu sayede birçok cihazla da kolayca bağlantı kurabilir. Kısacası Wayve, aslında cep telefonu, dijital fotoğraf çerçevesi ve el yazısının kullanıldığı beyaz bir tahtayı tek bir çatı altında toplayarak aile üyelerinin bir noktada buluşturur.

Microsoft'tan  yeni teknoloji - Page 2

Whereabouts Clock
Whereabouts Clock, aile fertlerinizin o an nerede olduğunu size haber veren Harry Potter tarzı sihirli bir harita panelidir. Harry Potter filminde olduğu gibi söz konusu harita paneli aile üyelerinin resimleriyle donatılmış ve okul, ev ve iş olmak üzere bulunulabilecek mekanları üç ana kategoriye ayırmış. Aile fertleri nerede olduklarını ya da o an ne yaptıklarını mesaj olarak bu saate girebilecek ve böylece ebeveynler, çocuklarının o an nerede olduğunu ve güvende olup olmadığını öğrenebilecek. Cep telefonlarından gelen SMS'lerle çalışan cihaz, belirlediği lokasyonlarda bulunan aile fertlerinin telefonu açık olduğunda otomatik olarak kendisine SMS alır ve aile fertleri kayıtlı olan bir noktadan diğerine geçtiğinde bu SMS'ler gönderilmeye devam eder.

Microsoft'tan  yeni teknoloji - Page 3

TruseSkill
TrueSkill, Xbox Live'e entegre edilen bir rakip seçme sistemidir. Sistem, oyuncuları birbiriyle karşı karşıya getirmek için oyuncuların performansını derecelendirir ve ardından kabiliyetleri aynı olan oyuncuları seçerek birbiriyle uyumlu oyuncuları karşı karşıya getirir. TrueSkill'in devreye girebilmesi için ise öncelikle daha önce gerçekleştirilen oyunlardan elde edilen performans puanlarına ihtiyaç vardır. Tüm performans değerlerinin bir ortalamasını alarak oyuncunun performans değerlendirmesini yapan sistem, oyuncuların her birine puan veren bu işlem için karışık bir formül kullanır. Yani bu sistem sayesinde Xbox Live'e katılan herkes, kendi eşdeğerinde bir oyuncuyla (puanlara bağlı olarak) karşı karşıya gelir.

Microsoft'tan  yeni teknoloji - Page 4

Somniloquy
Somniloguy, bilgisayarlar uyku halindeyken dışarıdan bir istek geldiğinde bilgisayarı anında uyandırmaya yarayan, yeni bir sistemdir. Örneğin bilgisayar uyku modundayken Skype'den gelen bir aramayı fark eden Somniloguy, hemen bilgisayarı uyandırarak kullanıcının Skype'den gelen bu çağrıya cevap verebilmesini sağlar. USB network kartı olarak bilgisayara entegre edilen sistem, PC'lere uzaktan gelen talepleri tespit eder ve bilgisayarın uyku modundan çıkmasını mümkün kılar. İçerisinde dahili bir SD kart yuvası da bulunan Somniloguy, yakın gelecekte bilgisayar uyku modundayken de internet üzerinden verilerin indirilmeye devam edilebileceğinin sinyallerini veriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.