Microsoft’un bilmediğiniz 15 özelliği

Microsoft’un muazzam bir sanat koleksiyonu bulunuyor.Şirkette 5.000’den fazla modern fotoğraf, heykel ve resim çalışması bulunduruluyor. Zira şirket yöneticileri, bir işyerinde sanat eseri olduğu takdirde bunun işe yansıyarak stresi azalttığına ve iş veriminin arttığına inanıyorlar.
Microsoft’un bilmediğiniz 15 özelliği - Page 1
Microsoft’un muazzam bir sanat koleksiyonu bulunuyor.
Şirkette 5.000’den fazla modern fotoğraf, heykel ve resim çalışması bulunduruluyor. Zira şirket yöneticileri, bir işyerinde sanat eseri olduğu takdirde bunun işe yansıyarak stresi azalttığına ve iş veriminin arttığına inanıyorlar.
Microsoft’un bilmediğiniz 15 özelliği - Page 2
Microsoft yaptığı iş görüşmelerinde adaylara bazı ilginç sorular soruyor.
Microsoft’un sorduğu ilginç sorulardan bir tanesi şöyle “Rögar kapakları neden yuvarlak olur?” Ne düşünüyorsunuz, saçma bir soru değil mi? Ancak şirket bu soruyu sorarak sizin basit sorunlar karşısında nasıl davranacağınızı ölçmüş oluyor.
Microsoft’un bilmediğiniz 15 özelliği - Page 3
Microsoft 10.000’den fazla patenti olan bir şirkettir.
Amerika’da patent sahipleri listesinde ilk 5’te yer alan şirket, her yıl 3.000’den fazla patent üretiyor.
Microsoft’un bilmediğiniz 15 özelliği - Page 4
Bill Gates 1977 yılında tutuklanmıştı.
Bill Gates, daha çocuk denecek bir yaştayken; ehliyeti olmadan trafiğe çıkıp ayrıca kırmızı ışıkta da durmadığı için kısa bir tutukluluk yaşamıştır.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.