Güncel

Microsoft’un yeni CEO’su kim olacak?

Yeni CEO için birkaç seçenek bulunuyor

Microsoft’un yeni CEO’su kim olacak?

13 yılın ardından Microsoft CEO’su Steve Ballmer bu yıl içerisinde emekli olacağını açıkladı. Akıllardaki ilk soru ise Microsoft’un yeni CEO’su kim olacak. Öncelikle Steve Ballmer açıklamasında yerine Microsoft için iyi birini bulmadan ayrılmayacağını belirtmişti. Şimdi akıllarda bir çok seçenek bulunuyor.

Microsoft için öncelikle içerden birileri olabilir. Ton Bates iş geliştirmeleri bölümünden, bir seçenek olabilir. Ayrıca Satya Nadella da olabilir. Bates Microsoft’a Skype ile girmişti. Nadella ise Microsoft’un farklı departmanlarında çalışmıştı.

1377362563_238533-conference-speaker-steve-ballmer.jpg

Dışardan ön görülen CEO’lar arasında Netflix CEO’su Reed Hastings bulunuyor. Microsoft’ta geçirdiği 5 yılın ardından Netflix’ten geri gelebilir. Microsoft için doğru kararı Steve Ballmer ve Bill Gates birlikte yapacak. Bildiğiniz gibi Microsoft kurucusu Bill Gates de emeklilik kararıyla bir süredir kendini hayır işlerine adamıştı.

Yorumlar
Misafir
johny sinse olsun :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.