Güncel

Metroda nakitsiz ulaşım dönemi!

İtalyan şehri Milano’da metro hattında nakit para kullanımını sonlandıracak temassız ulaşım devri başlıyor. 

Metroda nakitsiz ulaşım dönemi!

Ödemeleri daha basit hale getirmenin çeşitli yolları bulunuyor. Bugün, temassız ödeme yöntemleri şüphesiz ki bunlar arasında en popüler olanı. İtalyan şehri Milano’da şu sıralar bu durumun heyecanı yaşanıyor. Şehrin metro hattında nakit para kullanımını sonlandıracak temassız ulaşım devri başlıyor. 

Ödeme çözümleri şirketi SIA’nın hayata geçireceği çalışma ile Milano metrosunda nakitle ödeme seçenekleri tarihe karışmış olacak. Bugün şehirde çok sayıda ulaşım yöntemi hali hazırda nakit kabul etmemeye başlamıştı. Kısa süre içerisinde tanıtılacak yeni ödeme yöntemi ile metro kullanıcıları çok daha güvenli ve konforlu bir ödeme seçeneğine geçiş yapmış olacak.

Ulaşım ağında yaşanacak dijital dönüşüm, Milano gibi oldukça popüler ve yerli - yabancı çok sayıda insanı ağırlayan bir şehir için önemli kolaylıklar sağlayacaktır.

Milano’da ilk kez kullanılacak temassız ödeme yöntemi; Londra, Chicago ve Vancouver gibi dünya kentlerinin uzun zamandır benimsediği bir yöntem olarak biliniyor. Bu şehirler, akıllı ulaşım turnikeleri ile temassız işlemleri ve nakitsiz düzeni desteklemeye devam ediyorlar. 

Milanolu metro yolcuları artık temassız Visa ve Mastercard kartlarıyla ulaşım ödemelerini yapabilecekler. Akıllı turnikeler, kartlarını okutan yolcular için her zaman en uygun fiyatı hesaplayacak ve yolcunun bakiyesinden bu tutarı düşecek.

Önümüzdeki haftadan itibaren temassız ödeme yöntemi, Milano metrosunun 113 durağında kullanılabilecek. Yeni ödeme seçeneği, bu şehirde yaşayan ve ikonik İtalyan kentini ziyaret eden herkes için hayatı biraz daha kolaylaştıracaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.