Milletin adamı geri dönüyor! Donald Trump’tan Başkanlık açıklaması!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 5 Kasım 2024 tarihinde gerçekleşecek seçimlerde aday olmaya hazırlanıyor.

Milletin adamı geri dönüyor! Donald Trump’tan Başkanlık açıklaması!

Çılgın yorumları, dansı ve sansasyonel özel yaşamıyla bir döneme damga vuran Donald Trump, 2020 yılında girdiği seçimde ABD Başkanlığını Joe Biden’a kaptırmıştı. Gidişi de gelişi gibi olaylı olan eski ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçileri, kaybedilen seçimin ardından Kongre binasını basmıştı. Bu olayların yaşanmasında Trump’ın "Asla vazgeçmeyeceğiz, yenilgiyi asla kabul etmeyeceğiz.” şeklindeki açıklamalarının payı büyüktü.

Milletin adamı geri dönüyor! Donald Trump’tan Başkanlık açıklaması!

Her ne kadar o günlerde ABD Başkanlığı görevini devretse de, Trump bugün bile koltuktan vazgeçmiş gibi durmuyor. 5 Kasım 2024’de yapılacak olan genel seçimlerde Başkanlık için adaylığını açıklayan Trump, anketlere göre de yarışı açık ara önde götürüyor. Zira ABD’de açıklanan son anket, Trump ve Biden arasındaki olası bir yarışta Trump’ın ipi yüzde 52 ile göğüsleyeceğini bizlere söylüyor.

Cumhuriyetçi adayların kendi arasında yapılan bir kamuoyu yoklamasında da Trump’ın ismi öne çıkıyor. Parti seçmenleri, kimin aday olması gerektiği sorusuna yüzde 46 ile Trump’ın, yüzde 25 ile DeSantis’in yüzde 5 ile Nikki Haley’in ismini veriyor.

Öte yandan Donald Trump seçim mesaisine şimdiden başlamış gibi duruyor. Sık sık televizyon programlarına katılan eski ABD Başkanı, “Ben seçilseydim, Ukrayna işgal edilmezdi.” tezini savunuyor. Trump ayrıca seçildikten sonra ilk icraat olarak Kongre baskısı sonrası hüküm giyenler için af çıkaracağını da açıklamış vaziyette.