Milli gururumuz ATAK göklerde - Page 1

Savaş uçaklarının modernize edildiği tesisleri de gezen komisyon üyeleri, T129 ATAK helikopterinin gösterisini izledi. Türkiye'nin terörle mücadelede önemli kaynakların birisi olacak olan ATAK helikopterinin nefes kesen gösterisini hayranlıkla izleyen komisyon üyeleri, pilotların birbirinden zor hareketleri kolaylıkla yapmasını alkışlarla karşıladı.

İncelemelerin ardından açıklama yapan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kaan Köksal, Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'nın hazırladığı bir proje çerçevesinde Milli Savunma Komisyonu üyelerinin çeşitli tesislerde incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Milli gururumuz ATAK göklerde - Page 2

Geziler sayesinde çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduklarını ifade eden Köksal, gezilerin tamamlanmasının ardından komisyon tarafından bir rapor hazırlanacağını aktar. Savunma Komisyonu'nun bugün ikinci gezisini gerçekleştirdiğini kaydeden Köksal, 'Bu geziler bizi biraz daha ülkemiz adına sevindirmeye biraz daha gurur duymaya itiyor. ASELSAN ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nda çok güzel şeyler gördük. Bugünde burada ülkemizin göz bebeği TUSAŞ'ın tesisinde de aynı şeyleri gördük. Milli Savunma Bakanlığı'na ve Genelkurmay Başkanlığı'na teşekkür ederim' dedi.

Milli gururumuz ATAK göklerde - Page 3

Yasa koyucuların, yasa yapıcıların görevinin sadece önlerine gelen yasayı yapmak yada çalışmak olmadığını, yapılan yasaların sonuçlarını görmek adına komisyon tarafından gerçekleştirilen gezinin başarılı olduğunu düşündüğünü vurgulayan Köksal, 'TUSAŞ'ı gezdiğimizde başta yönetim kurulu başkanı ve üyelerine, genel müdür ve ekibinin çok güzel çalışmalarını gördük. Buradan iki yıl önce ayrıldım. 4 yıl yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptım. Bu iki senede çok değişik şeyler gördüm. Adeta iki senede TUSAŞ'ı tanınmaz hale getirmişler. Her şey değişmiş, her şey güzel.

Milli gururumuz ATAK göklerde - Page 4

Her şeyin ötesinde kendi milli projelerimizin hayata geçirilmesi çok önemli. Artık bir uçağı yapmak zamanımızda çok zor bir şey değil ama bunun yazılımını, kendi tasarımınızı yapmak önemliydi. TUSAŞ bunu başardı. Pek çok konuda bazen tek üreticiyiz, bazen de dünya üzerinde iki veya üçün içerisine girebilecek noktadayız Bu noktadan baktığımız da TAI veya Türkçe ismiyle TUSAŞ'ın geldiği yer çok önemli. Ama en önemli noktası vizyonlarını bize anlattılar. Vizyonlarına baktığımız da bu geldikleri noktayla yetinmeyip daha ileriye gitme gayretinde olduklarını memnuniyetle gördük. Çalışan arkadaşlarımızdaki heyecan ve azim inanıyorum ki çok daha güzel ürünlerin meydana getirilmesine sebep olacak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.