Güncel

Milyarderlerin kripto yatırımları dudak uçuklattı!

Araştırma, milyarderlerin %30'unun kriptoya doğrudan veya dolaylı yatırımları olduğunu ortaya koyuyor!

Milyarderlerin kripto yatırımları dudak uçuklattı!

Kripto para birimlerinin, geleneksel varlıklara, geçerli bir alternatif olarak benimsenmesi dünya çapında sürerken, bazı gruplar bunları diğerlerinden daha hızlı benimsiyor. Bir çalışma, kripto yatırımlarına milyarderlerin ne derece öncülük ettiğini ortaya koydu.

Milyarderlerin kripto yatırımları dudak uçuklattı!

Forbes dergisinin bir raporunda belirttiğine göre, özellikle, dünyanın en zengin 65 insanı arasında yapılan bir anket, bunların neredeyse %30'unun kriptoya doğrudan veya dolaylı yatırımları olduğunu ortaya koydu. Bu oranın milyarder olmayan yatırımcılardan daha yüksek bir oran olduğu da ayrıca belirtildi.

Bulgulara göre, ankete katılan milyarderlerin yaklaşık %18'i servetlerinin en az %1'i kriptoda. Bu gruptaki anket katılımcılarının çoğu, yalnızca küçük bir yan deney olarak yatırım yapıyor. Gerçekten de, %80'i servetlerinin onda birinden daha azına kriptoya yatırıldığını söylerken, %3.2'si servetlerinin yarısından fazlasının kriptoda olduğunu söyledi.

Ayrıca, ankete katılanların %10'u doğrudan kripto yatırımıyla ilgilenmediklerini, ancak kripto odaklı şirketleri desteklediklerini söyledi.

Ankette görüşülen milyarderlerden bazıları, Forbes'a 20.6 milyar dolarlık net kripto parasının %76 ila %100'ünü elinde tuttuğunu söyleyen kripto borsası FTX'in kurucu ortağı ve CEO'su Sam Bankman-Fried'i içeriyor. Bankman-Fried, doğrudan kriptoya yatırım yaptığı ve kripto odaklı firmaları desteklediği için her iki gruba da ait olan milyarderlerden biri.

Tüm milyarderler kriptoya inanmıyor

Bununla birlikte, Bitcoin'i "fare zehri" olarak görmesiyle tanınan Berkshire Hathaway'in CEO'su Warren Buffett, JPMorgan'dan Jamie Dimon ve Blackrock'tan Larry Fink de dahil olmak üzere bazı milyarderlerin henüz kripto yatırımları yok.

Bu üç kişi, yatırım şirketi SkyBridge Capital'in kurucusu ve yönetici ortağı ve Donald Trump'ın eski danışmanı Anthony Scaramucci tarafından kripto konusunda ödevlerini yapmadıkları için eleştirildi.

Scaramucci, “Ödevi yaparsanız, varlıklarınızın bir kısmını kripto para birimine ve web3 dediğimiz şeye yatırmış olursunuz” dedi.

Ona göre, Paul Tudor-Jones, Steve Cohen, Dan Loeb ve Stan Druckenmiller, bu varlıklar hakkında yeterli araştırma yaptıktan sonra 'ödevlerini' yapan ve kripto para vagonuna atlayan insanlara örnektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.