Sonuçları görmek için kendinize haftalar verin, günler değil “Gerçek: Eğer acele ederseniz çabuk pes edersiniz, kendinize zaman tanımak daha gerçekçidir. Jessica Biel’in Blade filmindeki kavga etmeye hazır formdaki vücudunu hatırlayın. Filmin çekimleri başlamadan 2 ay önce geldi. Böylece şok bir diyetten ve aşırı egzersize maruz kalıp pes etme riskinden korunmuş oldu. Fikir bu, vazgeçmemenin anahtarı da bu.”

Gerçekten ne yediğinizi ve yemediğinizi bilin “Yeni müşterilerim bir yiyecek günlüğü tutuyor. Bu günlük yemek zamanı, porsiyon boyutları, su alımı ve egzersizleri içerir. Ve genellikle günde bir bardak latte kahve ya da birkaç kadeh şarap (ki bu günde fazladan 500 kaloriye denk gelir) gibi tercihlerin kendilerini sabote ettiğini fark ediyorlar. Eğer kilo vermeniz aniden durursa ve siz ne yaparsanız yapın yeniden başlamıyorsa, sebep benzer olabilir. İyi haber ise ne yediğinizin kaydını tutarak kilo kaybınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Deli gibi egzersiz yapıyor olabilirsiniz ama eğer beslenme şeklinizi değiştirmezseniz, sonuçları göremezseniz.”

Daha önce hiç yürümediğiniz gibi yürüyün “Ünlü müşterilerime her zaman yürümelerini tavsiye ederim. Doğa yürüyüşlerine çıkmayı ya da sadece basitçe mahallede köpeklerini ya da bebeklerini gezdirmeye bayılıyorlar. Haftada 3 kez 30 dakika ile başlayın ve sonra oranı haftada 5 güne çıkarın. Yürüdüğünüz mesafeyi ölçen aplikasyonlar motive olmanıza yardım edecektir.”

Vücudunuzu değiştirmek için beyninizi kullanın “Beyin, oldukça önemli bir kilo verme aracıdır. Bilim bunu destekliyor: Bir araştırmaya göre, egzersiz yaparken kullandığınız kasları düşünmeniz daha fazla çalışmalarına ve daha güçlü hissetmenize sebep oluyor. Bazen insanlar egzersiz yaparken televizyon izlemekten hoşlanabilir, zamanın daha kolay geçtiğini dolayısı ile egzersizin de daha çabuk biteceğini düşünürler. Ama eğer egzersiz süresini yarıya düşürmek ve buna rağmen daha fazla kilo vermek istiyorsanız, vücudunuza odaklanın, ekrana değil.”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.