Milyonlarca dolar ziyan eden 10 korkunç film - Page 1

Bu film, pazarlama bütçesi dahil tüm masraflarıyla 135 milyon dolara mal oldu. Film yayınlanmasıyla mülkiyet girişimcisi olan Leo Stoller, görünmez kelimesinin haklarına sahip olduğunu iddia etti. Bazı sorunlardan sonra film, 96 milyon dolar enflasyonla birlikte şuanın 100 milyon doları üzerinde kaybetti.

Milyonlarca dolar ziyan eden 10 korkunç film - Page 2

13. Savaşçı 1999 yılında üretildi. Üretim öncesi filme 85 milyon dolar bütçe ayrıldı. Film, 100 milyon dolara bitirildi. Piyasaya çıktığında film dünya çapında sadece 61 milyon dolar hasılat elde etti. Ana aktörlerinden biri olan Ömer Shariff, hemen ardından emekli oldu.

Milyonlarca dolar ziyan eden 10 korkunç film - Page 3

Dev Avcısı Jack 2013 yılında yayınlandı. Film, 180 milyon dolar bütçe ile yapılmıştı. Maliyetleri dikkate alınarak açılış hafta sonu tahminlerine göre 30 milyon dolarlık bir kazanç elde edeceği düşünülüyordu. Film tamamen hayal kırıklığı oldu ve rakamlar hafta sonunda sadece 400.000 dolarda kaldı. Bilet sahiplerinin çoğunlukla 25 yaş üstü erkekler olduğu gözlendi. Stüdyo özellikle aileleri hedef alarak hareket etmişti.

Milyonlarca dolar ziyan eden 10 korkunç film - Page 4

Walt Disney Stüdyoları yeni film olarak John Carter’i yayınladı. Film için bütçe ve toplam üretim maliyetleri 263 milyon dolara mal oldu. Ayrıca film için 100 milyon dolarlık pazarlama kampanyası verildi. Bu filmin 108.610.950 dolar tahmini kaybı oldu. Disney tarihinin en büyük zarar eden filmlerinden biridir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.