Güncel

Milyonlarca LinkedIn hesabı hackerların eline geçti!

Tüm dünyada milyonlarca üyesi olan LinkedIn geçtiğimiz saatlerde büyük bir saldırıya uğradı!

Milyonlarca LinkedIn hesabı hackerların eline geçti!

Geçtiğimiz saatlerde dünyanın en büyük sosyal iş ağı olan LinkedIn büyük bir siber saldırıya uğradı. Saldırı kapsamında milyonlarca hesap kötü amaçlı hackerların eline geçti. Olayın ardından internet dünyası birbirine girdi, LinkedIn ile çalışan şirketlerin çoğu kırmızı alarm verdi.

Olay dün gerçekleşti, Rus siber korsanlarının yaptığı saldırı 6 milyonu geçik LınkedIn hesabının çalınmasına neden oldu. Saldırının ardından soruşturma başlatan LinkedIn, bazı kullanıcılarının şifrelerinin çalındığını doğruladı ancak araştırma hala sürdüğü için başka detay açıklamadı.


1339059285_665x300-copy.jpgDetaylarının PCMag.com'da verildiği habere göre LınkedIn'den elde edilen hesap bilgilerinin Rus korsanları tarafından Rus tabanlı sitelerde yayıldığına dair iddiaların olduğu ileri sürüldü. Yapılan çirkin saldırının ardından güvenlik uzmanları LınkedIn kullanıcıları için uyarılarda bulundu, hesap bilgilerini kontrol etmelerini, mümkünse değiştirmeleri için uyardı.

*LınkedIn şirketi yıllık 522 milyon dolar geliri olan ve 2012 itibariyle 2 bin 447 çalışana sahip LinkedIn, 2003 yılında California'da kuruldu. Sitenin bugün için 161 milyon üyesi bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.