Festival için, Mısır Kültür Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda ulusal ve yerel kurumun destek sağladığını belirten Karaca, 5 bin ton kum kullanarak oluşturacakları kum heykel sergisinde 20 kişilik bir ekibin mitoloji temasına uygun eserler üreteceğini anlattı.

Festival hazırlıkları için haziran ayında Mısır'a gideceklerini ifade eden Karaca, şöyle konuştu: "Festivalin bir ay sürmesini planlıyoruz. Dünyaca ünlü kum heykel sanatçılarının katılımıyla yapılacak festivalde dünya mitolojisinden örnekler yer alacağı gibi Mısır'a özgü ögeler de bulunacak.

Turistler, Mısır'da binlerce yıl önce yapılmış piramitlerin yanı sıra Türkler'in yaptığı yeni piramitleri de görebilecek." Kum heykel festivallerinin Mısır ile sınırlı kalmayacağını dile getiren Karaca, Mısır'ın dışında Brezilya, Katar ve Azerbaycan'dan davet geldiğini, bu ülkelerde de festival düzenlemeyi planladıklarını bildirdi.

Antalya'daki kum heykellere ilgi yüksek: Karaca, Antalya'daki kum heykel festivalinin geçmiş yıllara göre çok daha iyi bir noktada olduğunu, ilginin her geçen yıl arttığını vurguladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.