Güncel

MIUI 13 Beta programından çıkan yeni cihazlar açıklandı!

Eğer Xiaomi markalı cihaz kullanıyorsanız Mi Pilot olarak MIUI ara yüzünün Beta programına katılıp yeni özellikleri yayınlanmadan önce deneyebilme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Ancak firma tarafından yapılan yeni açıklamaya göre bazı cihazlar bu programdan çıkarıldı.

MIUI 13 Beta programından çıkan yeni cihazlar açıklandı!

Xiaomi'nin açıklamasına göre, bazı cihazlar için MIUI 13 beta güncellemeleri artık yayınlanmayacak. Beta güncellemeleri belirli cihazlar için dağıtılırken, genellikle yeni özelliklerle birlikte geliyordu. Xiaomi'nin yaptığı resmi duyuruya göre 8 cihaz MIUI 13 beta güncellemelerini almayı durduracak.

Xiaomi'nin bu modelleri yakında Beta güncellemelerinden çıkacak

MIUI 13 Beta'dan çıkacak olan cihazlar açıklandı!

Xiaomi'nin resmî açıklamasına göre bu 8 cihaz, 18 Temmuz 2022'den itibaren MIUI 13 beta güncellemelerini almayı bırakacak. Bu durumu kısaca özetlersek, bu modelleri kullanan cihaz sahiplerinin artık yeni özellikleri deneyimlemelerine izin verilmeyecek. Aşağıdaki listede verilen cihazlar belirtilen tarihten sonra MIUI 13 beta güncellemelerini almayı durduracaklar.

MI

  • Mi CC9 Pro (Mi Note 10 / Pro – Tucana)
  • Mi 10 (Umi)
  • Mi 10 Pro (Cmi)
  • Mi 10 Youth (Vangogh)

REDMI

  • Redmi K30 5G (Picasso)
  • Redmi K30i 5G (Picasso_48m)
  • Redmi K30 (POCO X2 – Phoenix)
  • Redmi K30 Pro (POCO F2 Pro – Lmi)

Yukarıdaki listede yer alan cihazlar 18 Temmuz 2022'den itibaren artık MIUI 13 Beta güncellemelerini almayacak olsa bile, bu cihazlar belirli bir süre için kararlı güncellemeleri almaya devam edecekler. Kararlı sürüm olması demek ara yüzün sorunlarının daha aza indirgenmiş olan versiyonu anlamına geliyor.

Firma daha sorunsuz bir ara yüz sunmak için bu adıma gitmiş olabilir. Yukarıdaki cihazlardan birisine sahipseniz artık Mi Pilot olarak Beta güncellemelerine katılamayacaksınız.

Kaynak

Yorumlar
Kullanıcı
Poco neden yok hiçbir cihazı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.