MIUI 13 güncellemesine dair önemli notlar sızdırıldı!

Xiaomi bu araları MIUI 13 ile ilgili çalışmalar yapıyor. Daha piyasaya çıkmayan arayüz için yeni bilgiler geldi. Detayları aktarıyoruz.

MIUI 13 güncellemesine dair önemli notlar sızdırıldı!

Xiaomi, Redmi, POCO veya Black Shark akıllı telefon sahipleri, MIUI yapısının genel görünümüne ve işleyişine zaten aşinadırlar. Bu arayüz, kullanıcı deneyimini iyileştiren birkaç önemli güncellemeden daha geçti.

İç piyasada mevcut olan en son sürüm MIUI 12.5 Enhanced Edition olarak adlandırılıyor ve bu sürümün özü, çeşitli hataları ve bu hataları giderirken tüm sistemi hızlandırmaktır. Bu güncelleme henüz küresel cihazlara ulaşmamış olsa da, MIUI üst yapısının yeni on üçüncü nesli ile ilgili bilgiler internette hepimizin bildiği kişi tarafından birer birer ortaya çıkartılıyor. (Digital Chat Station)

MIUI 13'te revize edilmiş görsel değişiklikler

MIUI'nin aldığı birçok yeni güncellemeye rağmen, gerçek şu ki, üst yapının gerçekten görsel olarak iyileştirilmesi gerekiyor. MIUI'li birçok akıllı telefon sahibi, kafa karıştırıcı, hatta bazen aşırı standart tasarımdan şikayet ediyor. Bu duruma bazen sistemin performansını ve arada sırada çökmesini de katabiliriz. Ancak bu sorunlar MIUI 13'ün gelişiyle değişebilir.

Ünlü sızıntıcı Digital Chat Station, makalesinde ilginç haberlere yer verdi. Ona göre, MIUI 13'ün gelişiyle birlikte, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde etkileyen büyük UX (Kullanıcı Deneyimi) değişiklikleri yaşayacağız. Yeni simgeler, yazı tipleri, animasyonlar ve çok daha fazlası MIUI 13 ile birlikte gelebilir.

MIUI 13 güncellemesine dair önemli notlar sızdırıldı! - Resim : 1

Sızıntı yapan kişinin yanıtladığı gönderinin altındaki yorumlarda iki soru ön plana çıkıyor. İlk olarak öğrendiğimiz, MIUI 13'ün Android 12 işletim sistemi üzerine kurulu olarak geleceğini, ikinci olarak ise aynı zamanda önceki Android 11 sürümünden öğeler de içeriyor olabileceği. Ayrıca kapalı beta testlerinin bu yıl sonunda başlayacağı haberleri de gönderide yanıtlanan diğer sorulardan bir tanesi.

Bu bilgiler önemli sızıntı kaynaklarından alınıyor. Şuanda Xiaomi, MIUI 13 geliştirmeye gayret ediyor. Android 12 büyük değişiklikler içermesi bu süreyi belki uzatabilir. Sonuçta tüm arayüzü yeni işletim sistemine göre uyarlamak epey zahmetli bir iş. Kapalı betanın bu yıl sonlarında olması yeni arayüzün belki gecikeceği anlamına geliyor. Kapalı beta ile sistem test edilip kararlı sürümün globale gelmesi uzun zaman alacaktır.

MIUI 13 hakkındaki son gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın. Esen kalın.