MIUI Çin mi yoksa MIUI Hindistan mı? - Page 1

MIUI Hindistan ve MIUI Çin ROM arasındaki fark konusunda çok fazla kafa karışıklığı var. İnsanlar MIUI Çin ROM'un MIUI Global veya MIUI Hindistan'a kıyasla her zaman daha üstün olduğuna inanıyor. Ama gerçekten böyle mi? Bu galerimiz ile öğrenelim.

MIUI Çin mi yoksa MIUI Hindistan mı? - Page 2

MIUI Çin, MIUI Hindistan ile karşılaştırıldığında gerçekten iyi mi?


MIUI Hindistan ROM'undan bahsetmişken, MIUI'nin Hindistan'daki sicili o kadar iyi değil. Bunun birçok nedeni vardır, bazıları şirketin iş modelinden bazıları ise başka nedenlerden kaynaklanmaktadır. MIUI Çin, her zaman MIUI'nin en iyi versiyonu olarak bilinirken, tonlarca özellik ve muhtemelen MIUI'nin en iyi optimize edilmiş versiyonudur. İşte MIUI'nin her iki sürümü arasında ayrım yapan noktasal özellikler ve önemli noktalar:

MIUI Çin mi yoksa MIUI Hindistan mı? - Page 3

Özellikler


Özellikler kısmı her zaman MIUI'nin en bilinen noktası olmuştur. ROM'lar her zaman farklı bölgelerde birden fazla özellikle gelmekte. İki ülke arasında;


Bölünmüş ekran, kilit uygulamaları, kişiselleştirme özellikleri, kişiselleştirme seçenekleri gibi temel özellikler MIUI'nin her iki versiyonunda da benzer. Bununla birlikte, Çin MIUI, Gizlilik ve Güvenli mod gibi Çin'e özel bazı özelliklere sahip. Yani her iki ROM'da da hemen hemen tüm özellikler aynı gibi.

MIUI Çin mi yoksa MIUI Hindistan mı? - Page 4

İstikrar


Kararlılık, herhangi bir ROM'un en önemli parçalarından birisi. MIUI Hindistan'ın sicili geçmiş zamanlarda pek iyi değildi, ama zamanla çok gelişti. Ancak gelişmiş kararlılıkta bile MIUI Çin ROM açık ara eşsizdir. MIUI, iOS'tan ilham alan animasyonları nedeniyle Android'in iOS'u olarak da bilinir. Temel animasyonlar her iki ROM'da da benzerdir. Ancak MIUI Çin, dolaylı olarak ROM'un daha iyi görünmesini sağlayan bazı ek animasyonlara sahiptir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.