Güncel

Mobil reklam pazarını büyütecek işbirliği

Turkcell ve madvertise işbirliği ile mobil reklam pazarı büyüyecek.

Mobil reklam pazarını büyütecek işbirliği

Turkcell ve madvertise şirketlerinin yaptıkları işbirliği ile Turkcell’in güçlü veritabanı ve yenilikçi mecralarıyla, madvertise’ın özgün teknolojisini bir araya getirerek, sektör için gelir ve performans artışı sağlayacak.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 6 yıl önce kurduğu ve her geçen yıl tecrübesi ve yetkinliği hızla büyüyen bir ekosistem ile yönettiği mobil pazarlama alanında çalışmalarını bir adım öteye taşıyacak bir işbirliğine imza attı.

Turkcell ile madvertise arasında imzalanan sözleşme ile madvertise, Turkcell’in mobil reklam  satışevi haline geldi. Yapılan anlaşma, Turkcell’in görsel reklamcılık ve içerik servisleri sponsorlukları alanlarındaki ürünlerinin pazarlama ve satışını içeriyor.

Bu kapsamda sunulacak hizmetler şöyle sıralanıyor:

- Reklam verenler; Turkcell TV, Turkcell Dergilik, Turkcell Müzik Turkcell VINN gibi popüler, erişimi yüksek ve yenilikçi Turkcell mecralarında görsel reklamlarını konumlandırabilecek

- Sadece Turkcell markalı değil, birbirinden zengin ve farklı hedef kitleleri adresleyen, Turkcell ad server yetenekleri ile yönetilen, aplikasyon ve mobil siteler bağımsız networkü de yine reklam verenler ve medya planlama ajansları tarafından görsel reklamcılık için kullanılabilecek

Görsel reklamcılığa ek olarak, haber, finans, spor, hava durumu gibi farklı başlıklarda konumlandırılmış, Turkcell kullanıcılarına ücretsiz sunulan, ayda 250 milyonun üzerinde sayfa görüntülenmesine sahip SMS bilgilendirme paketleri de, yine reklamverenlerin kullanımına sunulacak.

Turkcell’in kendi reklam platformu, hâlihazırda Türkiye’nin en geniş izinli veritabanı ile yüksek hassaslığa sahip hedefleme seçenekleri sunabiliyor. madvertise'ın sahip olduğu özgün optimizasyon teknolojisi ve karar motoru algoritmaları ise bu imkanları daha da geliştirecek. Turkcell’in güçlü veritabanı ve madvertise teknolojisinin bir araya gelmesiyle oluşturulan ortaklık reklamveren nezdinde hem performansın hem de yaratılan faydanın en yüksek düzeye çıkarılmasına katkı sağlayacak.

“Türkiye mobil reklam pazarını geliştireceğiz”

1367486087_burak-sevilengul.jpgTurkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, işbirliğine ilişkin değerlendirmesinde, “Mobil reklamcılık Türkiye’de son yıllarda büyük bir hızla büyüyor ve Turkcell en başından beri bu alana yatırım yapıyor. Bu ortaklık sayesinde madvertise’nin know-how ve özgün teknolojisi ile Turkcell’in zen gin platform ve servisleri birleşerek reklamverenler için zengin, ölçümlenebilir ve müşteri ile interaksiyona geçebilecekleri yenilikçi bir reklam mecrası olacak. Bu işbirliği aynı zamanda Türkiye mobil reklam pazarının, Turkcell’in ajans ekosistemi ve medya  satın alma ajansları  ile gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.madvertise Operasyon Direktörü Vincent Pelillo ise, “Bu işbirliği madvertise’ın Avrupa ve ötesindeki konumunu kesinlikle daha da sağlamlaştıracak. Son iki yıl içerisinde, iyileştirme ve reklam verenlere mobil alanda en iyi sonuçları sunabilmek için Ar-Ge çalışmalarımızı arttırdık. Kendisini kanıtlamış teknoloji platformumuz Turkcell’in yenilikçi mecraları ve gelişmiş mobil hedefleme yetenekleriyle etkin bir iş modelinin oluşmasını sağlayacak. Bu anlaşma ile Mobil Reklam pazarını sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Avrupa ve ötesinde de ileriye taşıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz”

1367486148_vincent-pelillocoomadvertise-1.jpgifadelerini kullandı.

Yorumlar
Misafir
Daha cok Spam SMS alicaz desene, sanirim Turkcellden kurtulma vakti geldide geciyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.